Forum

Windows 7 Kullanıcı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Kullanıcı Denetimi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
447 Görüntüleme
(@ufukarslan)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Windows XP'den Windows 8 geçtim ( Sabit diskimde ki dosyaları harici diskime aktardım ve dahili diskimde ki bölümleri silip tekrar oluşturdum ) 
Windows 8 ' den windows 7 SP1 'e yeni geçtim ve bir kaç problem çıktı.Windows 7'de yönetici hesabım olmasına rağmen, txt dosyalarını düzenledikten sonra kaydedemiyorum ( dosyalar salt okunur değil , zip dosyalarını çıkartamıyorum. ( Kullanıcı denetimi haklarla ilgili birşey sanırım.

Bunun sebebi nedir ? Daha önce çok kurulum yaptım ama hiç böyle problemlerle karşılaşmamıştım ?

Acaba windows 7'yi düzgün mü kuramadım yoksa harici dsikimdeki dosyalarda mı bir problem var ?

Gönderildi : 23/06/2014 16:13

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Sanırım düzgün bir medya ile (Windows yükleme DVD'si) tekrardan sıfır kurulum yapmanızda fayda var. Ayrıca kurulumu yapmadan önce bir antivirüs programı ile diskinizde ki dosyaları tarata bilirsiniz.

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 23/06/2014 16:43

(@ufukarslan)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bugün yeni çektiğim MSDN Windows 7 SP1 dvdsiyle kurulum yaptım yine aynı problemler çıkıyor.

Sanırım Windows 8 ( MSDN yayını ) kurulumundaki disk biçimlendirme bölümünde bir sıkıntı var. Windows 8 MSDN kurulumunda 2 bölümlük diskimin tek bölümünü gördü ve dalgınlığımla c:\ bölümüne format attım, Kurulumu başlattım. Windows 8 kurulumu tamamlandı ama benim D:\ bölümü gözükmüyor. Yönetimsel araçlardaki disk yönetiminden diskim 2 parça halinde gözüküyor ama her hangi bir dosya formatıyla disk bölümü oluşturulmamış şekilde. Diske harf atayamıyorum 🙂

Windows XP SP3 ile format atıp tekrar deneyeceğim, başka çözüm önerisi olan var mı ?

Gönderildi : 24/06/2014 12:47

Paylaş: