Forum

Win 7 Grup İlkleri ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 7 Grup İlkleri Ağ Özelliklerini Değiştirilmesini Sağlama

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
367 Görüntüleme
(@MehmetCAKMAZ)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Win 7'de Standart kullanıcının ağ bağlantısın da daha sonradan bağlandığım vpn ağının (PPTP) özelliklerini değiştirilebilmesini istiyorum. Grup ilkleri üzerinden tüm ayarlarını denedim. Ama bir türlü sorunu çözemedim. Bu işlemi yapabilmesi için tam olarak hangi ayarı uygulamam gerekli. ?

Gönderildi : 18/06/2014 21:55

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

User hakkında tekil olarak bir bağlantıya hak veremezsiniz. Bunun için admin yetkilerini devralabilen bir batch file yapılabilir yada admin şifresi kaydedilen bir tool olabilir. netsetman gibi uygulamalara bakılabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/06/2014 00:14

(@MehmetCAKMAZ)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

User hakkında tekil olarak bir bağlantıya hak veremezsiniz. Bunun için admin yetkilerini devralabilen bir batch file yapılabilir yada admin şifresi kaydedilen bir tool olabilir. netsetman gibi uygulamalara bakılabilir.

Admin yetkilerini devralan bir batch file hakkında bir örnek kod verebilirmisiniz acaba ? 

Birde vpn bağlantısını program ile sağlamak istiyorum ama programda sadece admin yetkisi ile çalışıyor peki sadece o programa admin yetkisi ile çalışmasını sağlayabilirmiyim ?

Gönderildi : 19/06/2014 15:00

(@mustafadagistanli)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Admin yetkilerini devralan bir batch file hakkında bir örnek kod verebilirmisiniz acaba ? 

Birde vpn bağlantısını program ile sağlamak istiyorum ama programda sadece admin yetkisi ile çalışıyor peki sadece o programa admin yetkisi ile çalışmasını sağlayabilirmiyim ?

Microsoft Application Compatibility Toolkit ile yapabilirsin. Kısıtlı kullanıcı, belirttiğin programı yönetici haklarıyla çalıştırır.

Dosya: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=7352

Makale: http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/23790.application-compability-toolkit-kurulumu-ve-yapilandirilmasi-tr-tr.aspx

Gönderildi : 07/07/2014 19:54

Paylaş: