Forum

printer yazdırma so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

printer yazdırma sorunu hakkında bilgi paylaşımı

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
493 Görüntüleme
(@HuseyinOZALP)
Gönderiler: 160
Estimable Member
Konu başlatıcı

selam arkadaşlar.

iş yerinde bir ofisimizde 4 adet XP yüklü bilgisayar ve 1 adet HP deskjet 6940 model printer vardı. printer bir bilgisayar usb ile bağlı ve paylaşıma açık diğer kullanıcılarda bunun üzerinden döküm alabiliyardı. printerimiz arızalandı bizde yeni bir printer aldık. hp deskjet 2545,

bunu aynı şekilde usb ile bir bilgisayara kurduk ve paylaştırdık. diğer bilgisayarlara bunun üzerinden yükledik. buraya kadar sorun yok. fakat usb ile direk bağlı bilgisayar döküm gönderiyor diğer kullanıcılar döküm alamıyor.

neyse sonra printeri win 8 yüklü başka bir ofisimize kurduk orada paylaşıma açtık orada sorunsuz olarak herkes döküm aldı.

sonra bu printeri başka bir xp kurulu ofisimizde denedim oradada olmadı ama eski hp deskjet printerlerde sorun yaşanmıyor ama sadece bu modelde sorun yaşadık. bunu hp ile görüştüm onlar paylaşımlı printer konusunda destek vermediklerini, bunun microsoftun  çözmesi gerektiğini söylediler.

birde xp bilgisayarlarda firewoll falan kapatmayı denedim fakat ana bilgisayar yazdırıyor kullanıcılar yazdıramıyor, en son olarak başka bir hp printer almaya karar verdik 🙂  

Gönderildi : 05/06/2014 14:05

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Windows 7 veya Windows 8' e geçme zamanı gelmiş. Biliyorsunuz XP desteği kaldırıldı Nisan ayında.

Gönderildi : 05/06/2014 14:36

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet haklısınız.

Gönderildi : 05/06/2014 17:51

(@mustafadagistanli)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Paylaşan makinede  64 bit Windows, diğerlerinde 32 bit Windows var ise; paylaşım özelliklerinde Ek Sürücüler'den x86'yı da eklemeniz gerekir.

Gönderildi : 10/07/2014 11:50

(@HuseyinOZALP)
Estimable Member
Konu başlatıcı

selam hepsi 32 bit Windows Xp dir.

zaten çalışan bir eski printer vardı. sonradan çıkan bir hp printerden sonra bu oldu. benim teşhisim artık yeni nesil printerlerde Windows xp desteğini çekti. çünkü oraya başka bir eski model printer koyduk ve çalışmaya devam ediyorlar. 

Gönderildi : 10/07/2014 16:05

Paylaş: