Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

thin client

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@MustafaOZBAY)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba arakadaşlar . forumda arama yaptım ama tam açıklama bulaamdım. 20 bilgisayarlı thin client oluşturmak istiyoruz diyelim. bilgisayar var. netwrok tarafında sıkntı yok. yazılım ve server kısmında ne önerirsiniz.benim listem aşağıdadır. ilave etmek istediğiniz bişeyler varmıdır bu yapıya.yedekleme veya sanallaştırma düşünmüyorum maliye bakımında. fakat bir nas server kullanayım diyorum çalıma doyaları için sistem dosyaları için değil. kullanılacak olan programlar. office,acrobat reader ,gibi ofis programları

-DELL R710235H7P2N-1S1 SER R710 E5620 2.40GHz, 1x4GB,2x300GB 15K LFF, H700 RAID 512MB, 2PSU

-server 2012 standar +20 kullanıcı linsansı

-IOMEGA 70A69002EA IX2 Network Storage, 6TB (2HD X 3TB) 

başka bişey gerekli değil gibi. belki ram 3x4gb olabilir. sistemi kurduktan sonra takmak istiyorum. önerilerniz varmıdır.

şimdiden teşekkürler 

Gönderildi : 05/06/2014 01:12

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

Sorunuzu tam anlayamadım.

Thin client yapısı düşünüyorsanız RDS(terminal server yapısı) kurmanız gerek.

windows server düşünürsen windows call ve RDS user call alman gerek.

server üzerindeki ram az . 20 kullanıcı için 12 GB olabilir . (kullanıcı başına kullanılan programlara bakarak ram miktarını belirlemen gerek)

serverda 2 disk var raid 1 yapabilirsin o zaman yavaş olabilir disklere yazmada ve okumada kullanıcnın datası cok ise çabuk dolar disk.

omeganın iscsi desteği var ise servera bağlayıp folder redirect kullanarak dataları burada tutturabilirsin.

Gönderildi : 05/06/2014 14:00

Paylaş: