Forum

Win8, Domaine dahil...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win8, Domaine dahil etme sorunu

29 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
1,079 Görüntüleme
(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Win8Pro üzerinden bu sistemi kendimde kullanıyorum, DC ve pc stabil olduğunda bir sorun olmaması lazım. Sizin yaşadığınız sorun DNS kaynaklı mıhtemel. Farklı bir makinede denediniz mi ? Tüm 8Pro larda bu sorunu mu yaşıyorsunuz ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/05/2014 13:23

(@hasandeligoz)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mustafa bey,

Sadece 1 tane win8 pro var ve onu alamıyorum. 

Gönderildi : 03/06/2014 11:15

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Win8Pro üzerinden bu sistemi kendimde kullanıyorum, DC ve pc stabil olduğunda bir sorun olmaması lazım. Sizin yaşadığınız sorun DNS kaynaklı mıhtemel. Farklı bir makinede denediniz mi ? Tüm 8Pro larda bu sorunu mu yaşıyorsunuz ? 

Merhaba Mustafa bey,

Başka Win8 yok maalesef. Ama bu sorun yaşanırken başka win7 ve win Xp'leri domaine aynı mantıkla dahil edebiliyorum, sorun olmuyor. Sorunun DNS kaynaklı olduğunu varsayarsak neyi kontrol etmem gerekecek. İşletim sistemi Server 2003. 

Gönderildi : 03/06/2014 11:18

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mustafa bey,

Sadece şuan 1 adet win8 pro var. O da benim PC. Olmadı başka bir PC'ye win8 pro kurup deneyeceğim. sonucu yazarım buraya. 

Gönderildi : 12/06/2014 13:38

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mustafa bey,

Farklı bir bilgsayara win8 pro kurdum onu da dahil edemedim. Peki DNS serverimizde kullandığım işletim sistemi Server 2003. Burada extra bir ayar var mıdır yoksa serveri genel kontrol etmem mi lazım.

Gönderildi : 14/06/2014 14:54

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Sorun 2003'e dahil etmeye çalışmanızdan kaynaklı önerilen sistem 2008r2 ve 2012 şeklinde. 2003R2 ve güncel durumda olmalı.
Çözüm ise aşağıda.
http://www.eightforums.com/network-sharing/18056-w2k3-server-can-access-windows-8-windows-8-computer-cant-see-w2k-server.html

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/06/2014 17:49

(@MustafaOZGUDUR)
Gönderiler: 5
Active Member

merhaba yapılacakları çek etmekde fayda var.

1. ip konfigrasyonu dns olarak dc yi görmesi 

2. command prompt ta alan adını çözüdüğüne emin olunuz.
örnek: ping deneme.local yazdığınızda reply gelmeli

3. makinanın aynı adında domainde başka bi makine varsa domaine hoşgeldiniz yazısı çıkar ama makina adı çakıştığı için hata verir.

4.son olarak deneme değilde   "deneme.local" boşluksuz deneyin. 

Kolay gelsin...

Gönderildi : 17/06/2014 03:25

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Sorun 2003'e dahil etmeye çalışmanızdan kaynaklı önerilen sistem 2008r2 ve 2012 şeklinde. 2003R2 ve güncel durumda olmalı.
Çözüm ise aşağıda.
http://www.eightforums.com/network-sharing/18056-w2k3-server-can-access-windows-8-windows-8-computer-cant-see-w2k-server.html

Merhaba,

Bu çözümü denediniz mi ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/06/2014 20:39

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sorunu maalesef deneyemedim henüz. en kısa zamanda deneyip size döneceğim. 

Gönderildi : 24/06/2014 12:38

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Çözüm ise aşağıda.

Merhaba,

Bu çözümü denediniz mi ? 

Merhaba,

Çözümü başka bir Server 2008 R2 işletim sistemi üzerine yeni bir domain ve DNS kurarak buldum. Artık anladım ki Win8, Server 2003'te sorun çıkartıyor. Server 2003'ü bırakıp Server 2008'e geçmenin zamanı gelmiş.

Herkese yorumlarından ve yönlendirmelerinden dolayı teşekkür ederim. 

Gönderildi : 26/06/2014 17:30

Sayfa 2 / 2
Paylaş: