Forum

Server Fazla Bellek...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Fazla Bellek Kullanımı

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,568 Görüntüleme
(@FarukGUL)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Elimde Server 2008 R2 Foundation lu Dell Power Edge T110 server var. Ram miktarı 8GB dir. Serverin üzerinde mssql server mysql server ,yedekleme  programı ile active directory çalışmaktadır. AD fonksiyonunu çok fazla kullanmıyoruz.Bir iki ay öncesine kadar aynı servisler 2,5 - 3,0 GB arasında ram kullanıyordu. Bu aralar  ise 6,5 GB seviyesine çıktı. Görev yöneticisinden çalışan işlemlere baktığımda kullanılan ram miktarını kabataslak toparladığımda 3 GB yi geçmemektedir. Sistem, reboot ettiğimde sistem 6,5 GB ram kullanmaya devam etmektedir. Acaba bu sorunun nedeni ne olabilir? Yada hesaplamayı ben mi yanlış yaptım. Normal midir?

Gönderildi : 29/01/2014 12:58

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

Process Explorer ile bir bakarmısınız detaylara neler var?

http://technet.microsoft.com/tr-tr/sysinternals/bb896653.aspx  

Gönderildi : 29/01/2014 13:05

(@FarukGUL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Buyrun Mümin bey buradan inceleyebilirsiniz. Ben görev yöneticisinde olanlardan fazlasını göremedim. http://tny.cz/a8975fda

Gönderildi : 30/01/2014 00:53

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

sql servislerini stoplayınca ram kullanımı düşüyor mu kontrol et. 

Gönderildi : 30/01/2014 02:00

(@alperbatuk)
Gönderiler: 101
Estimable Member

Merhaba kullandığın DLT -TAPE ünitesi arkaplanda sürekli çalışıyormu? sql server ve mysql aynı anda çalışıyor birinden birini stop edip dlt ünitesini backup restore olayını geçiçi olarak anlık durdurabilme şansın var ise o şekilde deneyebilirmisin?Olağandışı birşey gözükmüyor şu anda 

Gönderildi : 11/02/2014 23:01

(@FarukGUL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

sql servisini durdurunca orada kullandığı kadarını düşüyor. fazlalığa neden olan şeyi bir türlü bulamadım

Gönderildi : 12/02/2014 11:44

(@SavasALTUNTAS)
Gönderiler: 35
Eminent Member

Merhaba,

SQL kullanılan sunucu sisteminde ram sınırlaması yapmanız uygun olacaktır. Ram miktarının bu seviyede sabit olup olmaması önemlidir. Sabitse içiniz rahat olsun değilse detaylandırmak gerekir.terminal server rolü varmıdır? Çalıştırdığınız yazılım grafik ağırlıklımıdır hepsini kontrol etmelisiniz. Şurası kesin 64bit sql ram'ın tamamını kullanmaya çalışır ve sınırlandırmak gereklidir.

Selamlar,

Gönderildi : 24/03/2014 02:55

(@FarukGUL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

MSSQL serverin bellek kullanım ayarlarını nereden yapabiliriz?

Gönderildi : 01/04/2014 12:45

Paylaş: