Forum

W7 veya xp de b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

W7 veya xp de bütün servisleri kısıtlayıp sadece internet tarayıcısını çalıştırma

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@tayfundemir)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar benim sorunum aslında sorun değil ama yapmak istediğim işletim sistemindeki herşeyi kısıtlamak kullanıcı bilgisayarı açtıgı zaman sadece internet erişimini sağlayabilecek durumda olacak hatta bilgisayar açıldıgı zaman sadece internet tarayıcısının açılması bile yeterli olur acaba bunu nasıl yapabilirim rt se7en lite programıyla denedim ama çok fazla servis var dediğimi yapmak için neleri kaldırmam ne yapmam gerektiğini çözemedim daha önce kullanmış olan varsa veya alternatif bir çözüm yolu konusunda yardımcı olursanız sevinirim değerli bilgilerinize ihtiyacım var.

Gönderildi : 28/01/2014 19:56

(@muratkoseoglu)
Gönderiler: 208
Estimable Member

Merhaba,

anladığım kadarıyla ortamda herhangi bir domain yok. Localde böyle bir işlem yapmak istiyorsanız bir kullanıcı oluşturun. Denetim masasından kullanıcı hesapları kısmına gelin. Oluşturduğunuz kullanıcın üzerine gelerek ebeveyn denetimlerine gelin, buradan "açık geçerli uygulamalı uygula kısmını işaretleyin. Aşağıdan bilgisayardaki programlara izin ver veya engelle seçeneğini tıklayın. Açılan pencerede bilgisayardaki tüm uygulamaları göreceksiniz. buradan istediğini kaldırabilir istediğinize izin verebilirsiniz. 

Gönderildi : 28/01/2014 20:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Söylediğiniz yapıyı iş yerimizde kiosk bilgisayarlarda kullanıyorum. Gpo v.s. ile uğraşmak yerine http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/09/12/security-administrator-programi-ile-isletim-sistemi-kisitlama.aspx  bu programla çok kısa sürede yapıyorum. Ayarları export edip dilediğim makine üzerinde import ederek kullanabiliyorum.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/01/2014 00:15

(@tayfundemir)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet benimde yapmak istediğim o tarz birşey gelen üye sadece internet explorer veya mozilla gibi internet tarayıcısını açabilecek başka hiç birşey yapamayacak bunun için programda internet explorer hariç hepsini kapatmam yeterli olur mu

Gönderildi : 30/01/2014 14:28

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bilgisayarda iki kullanıcı açın birinde kısıtlama yapın diğerinde açmak istediğinizde tam yetki ile ayarları kaldırın. Bu şekilde testler ile kısmak istediğiniz yere kadar kısabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/01/2014 14:44

(@tayfundemir)
Active Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim bütün herşey tmm istediğim gibi firefox açılıyor sadece tek eksiğim kaldı oda firefoxun sürekli açık kalması yani close button disable şekilde olmasını sağlamak veya bir servis yardımıyla sürekli firefox.exe kontrol edip eger kapalıysa tekrar çalıştırmasını sağlamak kaldı.Tekrardan teşekkür ederim. 

Gönderildi : 03/02/2014 20:15

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Paylaş: