Forum

Dosya kopyalama hat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dosya kopyalama hatası

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
6,772 Görüntüleme
(@KazimAltindag)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

bilgisayarımdaki bazı dosyaların isimleri çok uzun olduğu için kopyalama yapamıyorum. dosya ismini belli  bir karakter sayısı mı var? varsa bu karakter sayısını uzatabilir miyim?

İşletim sistemi windows 7 profesional 64 bit english 

teşekkürler. 

Gönderildi : 22/11/2013 19:59

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Teracopy programı ile kopyalamanızı yaparak, kopyalamadıklarını rapor olarak size verecektir. Oradan gerekli kontrolleri yapabilirsiniz. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/11/2013 20:15

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Mustafa hocama ek olarak merhabalar dosya kopyalama işlemini 1 gerekli dosyaları winrar  kopyalama yapabilirsiniz 
2- ya dosya isimlerini değiştirebilirsiniz klasör şeklinde

bunun sebebi ise ingilizce işletim sistemi üzerinde türkçe karakterli dosya adı kullanmak olablir 

farklı bir kaynakta buldugum bilgi ise  
Problem dosyaların isimlerinin uzun olması değil daha çok türkçe karakterler ile yazılmış olmasından dolayı olabilir eğer türkçe isimli bir belgeyi ingilizce bir işletim sistemi veya server üzerine kopyalaıyorsanız bu hatayı verebilir, bunun için 2 yolunuz var; ya dosya isimlerindeki ç-ş-ö-ğ-ü gibi harfleri değiştireceksiniz, bunu yapamam diyorsanız winzip, winrar veya bir arkadaşın belirttiği gibi backup utility ile sıkıştırıp yedekleyeceksiniz

Gönderildi : 22/11/2013 20:24

(@fatihpazar)
Gönderiler: 79
Estimable Member

Merhaba,

Hocam konuda belirtilen sorunla geçtiğimiz günlerde ben de karşılaştım. Söylemiş olduğunuz gibi TeraCopy ile yapabildi.

Bu sorunların önüne geçebilmek adına, dosya yönetimi tarzında bir yazılım (lisanslı ya da open source) var mıdır?

Teşekkürler,

Gönderildi : 16/02/2016 19:13

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Tam olarak dosya yonetiminde yapmak istedigniz nedir ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/04/2016 18:59

(@yelizkaraagac)
Gönderiler: 94
Estimable Member

Merhaba,

256 karakteri geçen veya türkçe karakter bulunan dosyaları kopyalamak için 3. partı yazılım dışında microsoftun bir çözümü var mıdır ? 

Gönderildi : 11/07/2016 13:10

(@OzcanSAHIN)
Gönderiler: 198
Estimable Member

Merhaba,

256 karakteri geçen veya türkçe karakter bulunan dosyaları kopyalamak için 3. partı yazılım dışında microsoftun bir çözümü var mıdır ? 

Windows Explorer'in 256 karakter limiti sorunu için Microsoft tarafinda Robocopy ve Subst komutunu kullanabilirsiniz.
Robocopy'de default olarak 256 limiti bulunmuyor dosyalari ntfs izinleriyle birlikte sorunsuz kopyalayabilirsiniz.
https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc733145(v=ws.10).aspx

Diger bir yontem ise uzun olan path'i Subst ile sanal bir disk surucu olarak tanimlamak
C:\>subst K: D:\Data\255 limitini asan path\..\...
C:\>dir K:\
https://technet.microsoft.com/en-us/library/bb491006.aspx

Limiti asan dosyalari asagidaki powershell komutu ile bulabilirsiniz:
Get-ChildItem D:\Data -file -recurse | Add-Member -MemberType ScriptProperty -Name NameLength -value {$this.name.length} -PassThru -force | where {$_.NameLength -ge 255} | Select fullname

Kolay gelsin

Gönderildi : 12/07/2016 00:36

(@yelizkaraagac)
Gönderiler: 94
Estimable Member

Teşekkür ederim, deneyeceğim. 

bir de microsoft un sitesinde aşağıdaki güncellemeleri önermiş. Win 7 için deneyeceğim.

https://support.microsoft.com/tr-tr/kb/2891362  

Gönderildi : 12/07/2016 14:17

(@OzcanSAHIN)
Gönderiler: 198
Estimable Member

Hotfix link'i erisilebilir degil sadece Win8.1 ve server 2012 için patch var.

Eger Win7 için test etme imkaniniz olursa, sonucu buradan paylasin lutfen.

Gönderildi : 12/07/2016 16:48

Paylaş: