Forum

yazıcı sorunu hakkı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

yazıcı sorunu hakkında

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
395 Görüntüleme
(@metineren)
Gönderiler: 99
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba. Aynı odada bulunan iki bilgisayara biri lpt, diğeri usb olmak üzere 2 kablo odadaki 2 bilgisayar kasasına bağlı (domain yapımız olmadığı için böyle bir çözüm bulmak zorunda kaldık). Aynı işletim sistemi ve aynı driver ile yazıcı tanıtılmasına rağmen bilgisayarlardan biri yazıcıya sorunsuz çıktı verirken diğeri hataya düşüyor. Nedeni ve çözümü hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Gönderildi : 20/11/2013 17:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Hata nedir? Hata olan bilgisayar üzerinde aygıtlar ve yazıcılar kısmında yazıcı çevrim içi olarak görünüyor mu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/11/2013 23:01

(@metineren)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bazen çevrimdışına düşüyor ama çevrimiçi olduğu durumlarda bile birikme oluyor. printeri aç-kapa yapınca ise çıktıları vermekle (bazen vermemekle) birlikte boş kağıt atıyor ve çıkan boş kağıtlarda bir iki satırlık bozuk karakter çıkıyor.

Gönderildi : 25/11/2013 14:04

(@MustafaGedik)
Gönderiler: 49
Trusted Member

usb ile bagli olan pc den paylasim acip diger bilgisayardan paylasima actigin pcye baglanip printeri sorunsuz kullanabilirsin.tabiki sorun yaratan pcnin spooler servisinde problem yoksa.

Gönderildi : 25/11/2013 18:58

(@metineren)
Estimable Member
Konu başlatıcı

patlak lisanssız ve girişe dahi işlem yapmaya müsaade etmeyen sözde bi domain var bizde.. kullanımı sıfır ama sırf personeller pc ayarlarıyla oynayamasınlar diye domaine alıp bi nevi kısıtlıyoruz bilgisayarı ve bu şekilde paylaşım açtığımızda belli bir süre sonra offline moduna düşüyor yazıcı. Her ne kadar online hale getirsek de bir süre sonra yine offline konumuna düşüyor. Bu yüzden paylaşım olarak da kullanamıyoruz yazıcıları.

Gönderildi : 25/11/2013 22:29

(@alimutlu)
Gönderiler: 48
Trusted Member

Yazicinizin marka modeli ve 2 pc nin isletim sistemleri ve surumleri nedir ? 

Gönderildi : 27/11/2013 21:35

(@metineren)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yazıcı marka ve modeller farklılık göstermekle beraber durum hepsinde de aynıdır. Her iki bilgisayar ise win7 ultimate x86  ya da win xp sp3'tür. Yani yazıcıların bağlı olduğu polikliniklerdeki her iki bilgisayar aynı işletim sistemini kullanmakta.

Gönderildi : 30/11/2013 05:10

(@alperbatuk)
Gönderiler: 101
Estimable Member

Bi çakışma var benden söylemesi...Driverların sağlam olduğuna eminsiniz değilmi?

Gönderildi : 16/02/2014 01:53

Paylaş: