Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

virus

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
387 Görüntüleme
(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member
Konu başlatıcı

Merhaba yeni bir virus bulaşıyor sistemime bu ara xp pc lerden bitaneine bulaştı system mechaniz,adaware gibiprogramlaral temizleyemedim sistem restorede ettim yok ne dir bu nasıl temzilerim?Yardımlar için teşkkueler

.html 

Gönderildi : 29/08/2008 13:51

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Bahsettiğiniz bilgisayarı http://security.symantec.com adresinden tarama yapın. Bir den fazla çeşit virus bulunmuş. Bu uyarıyı veren programı da kaldırmanız gerekir.

Gönderildi : 29/08/2008 13:55

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

VirtuMonde bir Adware yazılım. Girip çıktığınız
siteler hakkında bilgi toplayıp bu sitelere göre açılır reklam
pencereleri gösteriyor.
Kaspersky Internet Security 7,SuperAntiSpyware, Spyware doctor ile temizleyebilirsiniz.

Remover.M64 içinde bunu deneyiniz.

Ayrıca antivirus programınızın güncel ve lisanslı olmasına özen gösteriniz.

Gönderildi : 29/08/2008 14:02

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member
Konu başlatıcı

temizleyemedim onlarla ama pcyi yeniden kurdum.yalnız diğer pclerede bulaşmaya başladı napmalıyım her sferinde yenidenmi kuracağım pcleri

Gönderildi : 05/09/2008 14:30

(@EmreYILMAZ)
Gönderiler: 200
Reputable Member

Mrn Network unuze bağlı olan bütün pc leri netwokten çıkartın daha sonra hepsine aynı virüs programınızı kurun ve daha sonra pc leri network e dahil edin bence birde arp tarzında bir program ile network unuzu dinleyin bakalım en fazla trafik hangi pc üzerinden geliyorsa onun üzerine yoğunlaşmanızı tavsiye ederim kolay gelsin

Gönderildi : 05/09/2008 15:44

(@ErcanOzkurt)
Gönderiler: 114
Estimable Member

http://www.malwarebytes.org/mbam.php  

birde bunu deneyebilirmisin. Bu tarz birkaç virüsten kurtulmuştum. 

Gönderildi : 05/09/2008 16:56

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Ağ üzerinden virüs bulaşmış makinaları arpprotect isimli program ile tespit edebilirsin. Program ağ üzerindeki gereksiz arp paketlerini tespit edip sana ip şeklinde bildiriyor. Bu makinalara uygun bir virüs programı yükleyip güncel halde tarama yaptıkdan sonra tekrar ağa dahil etmelisin.

Ancak bu sana geçici bir çözüm olur. Bu tür sorunlarda sürekli uğraşırsın. Şirketinizdeki tüm bilgisayarlarınıza virüs programı yüklemelisiniz. Kaspersky bu konuda bence en iyisi. 

Gönderildi : 06/09/2008 02:08

Paylaş: