Forum

Bat Dosyası Ve Yapı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bat Dosyası Ve Yapılacak İşler

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,953 Görüntüleme
(@ErsoyYasar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba bir tane bat dosyası ile     d:\Klasoradi\  Dosya Klasorunun içinde var olan 10000 kadar  sayısal karakterlerle isimlendirilmiş Dosya Klasorlerinin içindeki .html ve .files uzantılı dosyaları silmek istiyorum  bu işlemler sırasında klasörlere bir zarar gelmemeli yardımcı olursanız çok sevinirim

teşekkürler

Gönderildi : 28/09/2013 12:46

(@FarukGUL)
Gönderiler: 83
Estimable Member

del d:\Klasoradi\*.html  /f  /s  /q

del d:\Klasoradi\*.files  /f  /s  /q

//Açıklama: f komutu salt okunursa dosyalar silmek için, s komutu klasorun altında başka klasorlerde varsa onların da içerisindeki belirtilen uzantıdaki dosyaları siler, q komutu ise size silmek istiyor musunuz sorusunun sorulmaması için otomatik onaylar. Yukarıdaki komutları bir bat dosyası yapıp kaydedin.

Gönderildi : 28/09/2013 14:01

(@cenkficici)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Merhabalar

benim şöyle bir sıkıntım var normalde bat dosyası ile kendi pc me yedekleri alabiliyorum. Şu şekilde bir şey yapmak istiyorum ama beceremiyorum.

192.168.2.20 ıp adresli bir ortak dosya barındırma işlemi yapan cihazımız var buradaki dosyaları nas server içerisine yedeklemek istiyorum fakat hiç bir günün kaydını silmeden ve bu işlem yapıldıgında mail atmasını istiyorum. 

Yardımcı olabilecek arkadaş var mı ?

Teşekkürler

Gönderildi : 15/08/2016 12:02

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

bat vb. yöntemler ile uğraşmak yerine, kaynak host'un windows olduğunu varsayarak, veeam endpoint backup kullanabilirsiniz.

mail notification özelliğide mevcut.

https://www.veeam.com/tr/endpoint-backup-free.html

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/08/2016 13:37

(@mucahityilmaz)
Gönderiler: 498
Honorable Member

Merhabalar

benim şöyle bir sıkıntım var normalde bat dosyası ile kendi pc me yedekleri alabiliyorum. Şu şekilde bir şey yapmak istiyorum ama beceremiyorum.

192.168.2.20 ıp adresli bir ortak dosya barındırma işlemi yapan cihazımız var buradaki dosyaları nas server içerisine yedeklemek istiyorum fakat hiç bir günün kaydını silmeden ve bu işlem yapıldıgında mail atmasını istiyorum. 

Yardımcı olabilecek arkadaş var mı ?

Teşekkürler

merhaba kendim için yaptığım bir batch dosyam var yedekleme için. geliştirilebilir. fakat mail sistemi bat ile olmaz mümkünse de ben bilmiyorum. mail uyarısı için programlara başvurmalısınız. batch dosyamın içeriği aşağıda.

@ECHO OFF
set gun=%date%
set source="\\10.0.0.99\data"
IF NOT EXIST "\\10.0.0.100\backup\%date%" (
MKDIR \\10.0.0.100\backup\%date%
)
set target="\\10.0.0.100\backup\%date%"
robocopy %source% %target% /S /ZB /COPY:DAT

burada /s komutu alt dizinleri de kopyalar boş olanlar hariç /e komutu kullanırsanız alt dizinlerin dolu boş farketmez hepsini kopyalar.

diğer komutların ayrıntılarına komut isteminde robocopy /? yazarak ulabilirsiniz

Gönderildi : 31/08/2016 16:27

Paylaş: