Forum

Gizli Paylaşımlara ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gizli Paylaşımlara Erişme Sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@FarukGUL)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, elimde farklı markalarda ve  windows7 home pre sürümlerine sahip bilgisayarlar var. Varsayılan olarak her bir bilgisayarda c$ d$ ıpc$ admin$ gibi paylaşımlar açık. Bütün bilgisayarlarda bir standart kullanıcı ve bir admin kullanıcısı mevcut ve oturumların her biri şifreli. Elimde w7HomePre bir bilgisayar var ve başka bir bilgisayardan çalıştır kısmına \\IP\c$ yazarak C sürücüsünün altındaki dosyalara o bilgisayarın admin hesap bilgilerini girerek erişebiliyorum. Ağ konfigurasyonları aynı olmasına rağmen Yine w7HomePre kurulu olduğu başka bir bilgisayara bağlanmaya çalıştığımda, çıkan login ekranına bağlanacağım bilgisayarın admin hesap bilgisini giriyorum fakat kabul etmiyor. Bunun nedeni ne olabilir? Yani ağ bağlantıları kısmında aynı konfigürasyonda görünen ve bilgisayarın yönetim panelinde de dosyaların gizli paylaşıma açık olduğu görülen bilgisayarların neden bazısına bağlanıp bazısına ise bağlanamıyorum?

Gönderildi : 18/09/2013 20:23

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Sorun yaşadığınız bilgisayarlarda file explorer da iken;

Düzenle --> Klasör ve arama seçenekleri--> Görünüm sekmesi--> Paylaşım sihirbazı kullan

işaretliyse devre dışı bırakarak kontrol eder misiniz ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/09/2013 14:45

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Kullanıcı adı ve şifre yazdığınız ekranda kullanıcı adının başına \ işareti koyarak deneyebilir misiniz?

Gönderildi : 19/09/2013 16:03

(@FarukGUL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mustafa Bey ve Selim bey,

Önerdiğiniz çözümleri yeni deneme fırsatım oldu, maalesef sonuç alamadım. Ayrı ayrı denedim, ikisini bir denedim yine olmadı. 

Gönderildi : 23/09/2013 12:13

(@FarukGUL)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hala çözüm aramaktayım. ayrıca şöyle bir sorun var karşı taraftaki bilgisayar paylaşımları şifre gerektirmiyor. Bazı makineler direkt bağlanırken bazıları da kullanıcı adı ve parola bilgisi istemektedir. parola ve kullanıcı adına herhangibir şey yazıldığında karşı tarafa bağlanabilmektedir. Bazı bilgisayarların direkt bağlanması ve bazı bilgisayarların uyduruk ta olsa kullanıcı adı ve şifre istemesinin sebebi ne olabilir ?

Gönderildi : 27/09/2013 21:22

Paylaş: