Forum

Vista da yazıcı sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista da yazıcı sorunu| Vista network printer|Vista network printer error

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
2,758 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

slm arkadaşlar visa business işletim sistemi var domaşn e dahil ve xp işletim sistemi olan bilgisayarda yazıcı paylaştırılmış. vista ya tanıtmak istediğimde bu hatayı veriyor.

WİNDOWS YAZICIYA BAĞLANAMIYOR BU İŞLEMİ TAMAMLAMAK İÇİN YETERLİ BELLEK YOK LÜTFEN BAZI PROGRAMLARI KAPATIN YENİDEN DENEYİN DİYOR.

ben pc de dosya paylaşımını , yazıcı paylaşımını , ağ bulmayı , ortak klasör paylaşımını açtım ama hala o hatayı veriyor.

Gönderildi : 26/08/2008 19:08

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Buradaki makaleden IRPstacksize'ı 54 yapmayı dener misiniz? 

Gönderildi : 26/08/2008 19:23

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Bu sorun 2 gün önce farklı bir müşteride karşıma çıktı bu sorun nette baya araştırma yaptım geçici bir çözüm olarak yazıcı ekle kaldır kısmından girip local yazıcıyı seçerek bağlantı noktası ekleme kısmında standart tcp ip port u seçip ip kısmına bağlanıcak bilgisayarı girmeyi veya linkteki işlemi yapmayı öneriyorlar farklı bir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim kolay gelsin.

http://support.microsoft.com/kb/285089/en-us

Alıntıdır . 

This worked:

Select 'Add New Printer'

Select "Local Printer" instead of "Network Printer"

Select "Add New Port" instead of "Add New Printer" button

Name your port with the network path to your printer

Mine was \\emachine\DellLaser )

The system takes over from there, and you're done!

Gönderildi : 26/08/2008 19:27

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar ben sorunu şu şekilde çözdüm paylaşayım:

naptıysam hep aynı hatayı verdi.bende yazıcının vista drier i indirip usb yi takmadan da kur seçeneği ile ilerledim sonra pc yi yeniden başlattım sorun çözüldü.

yani driver sorunu genellikle bu vista ya paylaşımlı yazcı tanıtırken garip hatalr vermesinin sebebi bilmem bana öle geldi

Gönderildi : 27/08/2008 02:28

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Geri bildirim için teşekkürler forumlara baktığımında bu sorunla ilgili bir çok şikayet vardı sanırım bu yakınlarda bununla ilgili bir patch yayınlanır kolay gelsin.

Gönderildi : 27/08/2008 02:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Bu nasıl bir başlıktır arkadaşlar...

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/06/2010 17:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hocam gülelimmi :)) ağlayalımı :(( anlamadım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/06/2010 17:10

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Bknz edit not ilk postta.

Gönderildi : 08/06/2010 22:10

Paylaş: