Forum

windows xp home pay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows xp home paylaşım sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@MehmetBuyuk)
Gönderiler: 98
Estimable Member
Konu başlatıcı

bir kaç tane makinamda paylaşıma bazı klasörler açıyorum fakat başka bir makinadan bağlanmak istedigimde yetkiniz yoktur diye bir uyarı veriyor ve giremiyorum güvenlik duvarı ve firewall kapattım ama yinede olmadı sorun ne olabilir acaba ?

Gönderildi : 26/08/2008 18:37

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

XP homeden bahsediyorsak Ortamda merkezi bir kimlik doğrulama sistemi yoktur.

Bunun için her bağlanacak kullanıcı için, her lokal bilgisayarda bir hesap açacaksınız. Ve açmış olduğunuz her bilgisayarın local kullanıcı adı ve şifresi AYNI olacak.

Paylaşımı kullanıcılara verirseniz çözüme kavuşacaksınız.

Gönderildi : 26/08/2008 18:43

(@MehmetBuyuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet xp home ama terminal makinaların hepsinin user isimleri aynı işin ilginç yanı aynı sistem ve özellikleri aynı olan terminaller var ve bu sorun sadece 2 terminalde karşıma çıktı

Gönderildi : 26/08/2008 19:10

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Farklı sistemlerde çalışıyorsa; çalışan sistemdeki çalışan servisler ile çalışmayan sistemdeki servisleri bir kıyaslayabilir misiniz? 

Gönderildi : 26/08/2008 19:13

(@MehmetBuyuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Farklı sistemlerde çalışıyorsa; çalışan sistemdeki çalışan servisler ile çalışmayan sistemdeki servisleri bir kıyaslayabilir misiniz? 

Dikkat ettiyseniz herşeyin birebir aynı olmasından bahsediyorum sanırım siz soruyu tam anlamamışınız

Gönderildi : 26/08/2008 21:08

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

🙂

Dolaylı tümleç , Bağlaçlar ve etken cümle yapısından dolayı siz de yanlış anladınız sanırım.

Aynı özelliğe sahip bilgisayarlarınız var bunların adları A B C ve D bilgisayarları olsun.

A ve B bilgisayarlarından yazıcı ile ilgili sorunlarınız yok.

C ve D isimli bilgisayarlarınızda çalışmıyor.

Buraya kadar doğru isek:

Aynı özelliklere sahip olan bu 4 bilgisayardan yazıcıdan çıktı alabilen A ve B bilgisayarlarının(yukarıdaki posttaki çalışan sistemdeki çalışan servisler) servislerine bakın ve  yazıcı ile ilgili sorun olan C ve D bilgisayarlarıyla kıyaslamanızı söylemiştim.

Gönderildi : 27/08/2008 03:02

(@MehmetBuyuk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

olmadı ama yinede teşekkür ederim rahmi bey 🙂

Gönderildi : 27/08/2008 20:10

Paylaş: