Forum

pc de mouse sağa so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

pc de mouse sağa sola kayıyor

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
4,247 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

slm arkler xp de ve vista işletim sistemlerinde offce 2007 word belgesinde yada notepad e birşeyler yazarken mouse çıldırmış gibi biryerlere hareket ediyor. Virüs taraması yaptım , mouse pat optik mouse pat ile değiştirdim. bu sorunun belli bir sebebi var mıdır çünki ben bir kaç yerdede karşılaştım ve sorun hep devam etti. denediğim mouse lar kablosuz optic mouse ve usb mouse lar ile denedim. başka neler yapabilirim.

Gönderildi : 25/08/2008 18:12

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Makinadaki sp durumu ve update durumu nedir güncel olmasına dikkat edin

Gönderildi : 25/08/2008 19:07

(@HuseyinOZALP)
Gönderiler: 160
Estimable Member

mouse optikse bunları yapıyor sanırım bunun sebebi bence moseu ışığı parlak zeminlerde yansımaları mouse şaşırtıyor...

ben bunları koyu zeminde ışığı yansıtmayan yerlerde denemdim böyle sorunlar çıkmıyor bunu deneyebilirsin.

Gönderildi : 25/08/2008 19:45

(@ErkanTEKiN)
Gönderiler: 43
Trusted Member

Evet, Hemen kalite bir mousepad ile sorununuzu çözebilirsiniz... Zira makina casper ise mousepad'i koyu ve ışığı yansıtmıyor gibi gözükse de dandiktir. Aldanmayın.

Gönderildi : 25/08/2008 21:16

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

arkadaşlar peki bu sorun ram den kaynaklanıyor olabilir mi ben de sizin gibi düşündüm ve optik mouse pat aldım koyu renkli sorun devam edince mouse de sorn olduğunu düşünüyorum. ama bunlar dışında ram gibi yada başka bir şeylerden olabilir mi?

Gönderildi : 26/08/2008 17:34

(@MehmetBuyuk)
Gönderiler: 98
Estimable Member

Bu Güne Kadar Ramdan Dolayı Böyle Bir Sorunle Hiç Karşılaşmadım Genelde O Sorunu A4 Tech Mouseler Yapıyor Mouseyi Değiştirip Denemelisin Bence.  

Gönderildi : 27/08/2008 21:51

(@ErcanOzkurt)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Birde kablolumouse ile deneyebilirmisin. Kablosuz mauselarda bazen frekans sorunu yaşananabiliyor. Etrafında radyo frekans ile çalışan bir cihaz var mı onları bir kontrol etmeni tavsiye ederim. Eğer kablosuz modem kullanıyorsan mouse yakınında frekans kanalı değiştirerek bir izlemeye yapsan bakalım çözülcekmi.

Gönderildi : 28/08/2008 01:29

Paylaş: