Forum

Windows 8 wireless ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 8 wireless problemi

16 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
436 Görüntüleme
(@GokayDuzay)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 8 Pro x64 kullanıyorum. Wireless network cart sürücüsü güncel. Ancak sürekli ara ara kopmalar yaşıyorum. Sadece ben değil Windows 8 olan tüm clientlarda yaşıyoruz aynı problemi. Windows 7 ile çalışanlarda bir sorun teşkil etmiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

Teşekkürler

Gönderildi : 08/05/2013 15:47

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Merhaba,

Windows 8 Pro x64 kullanıyorum. Wireless network cart sürücüsü güncel. Ancak sürekli ara ara kopmalar yaşıyorum. Sadece ben değil Windows 8 olan tüm clientlarda yaşıyoruz aynı problemi. Windows 7 ile çalışanlarda bir sorun teşkil etmiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

Teşekkürler

Yaşadığınız size özel bir problem olmalı. Kopma sorunu yaşayan tüm bilgisayarlar aynı model mi ? 

Gönderildi : 08/05/2013 19:24

(@GokayDuzay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Evet, Lenovo T530 serisi notebooklarda yaşıyorum.

Gönderildi : 08/05/2013 20:09

(@S.AhmetTasova)
Reputable Member

Evet, Lenovo T530 serisi notebooklarda yaşıyorum.

Demekki bir driver problemi var Lenovo sitesinden güncel driver yuklerseniz sorun duzelecektir diye düşünüyorum.

Selamlar.. 

Gönderildi : 09/05/2013 13:46

(@GokayDuzay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Driver son hali ile yüklü. Ben işletim sisteminden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bir Hp cihazda da var olduğu bilgisini aldık. Tüm client'ları Windows 8'e geçireceğiz ancak bu olay bizi korkutuyor. Çözümlemeden cesaret edemiyoruz.

Gönderildi : 09/05/2013 16:58

(@S.AhmetTasova)
Reputable Member

bence sizin yapı ile alakalı bir durumda olabilir. Kopma derken bağlantı var ama intenet yada ağ mı gidiyor tam olarak ne oluyor, zamanı belli mi ?

Gönderildi : 09/05/2013 17:06

(@GokayDuzay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Request time out'a düşüyor. Windows 7 olan tüm client'larda bir kesilme ya da düşme olmuyor sadece Windows 8 lerde oluyor. Network card'ı disable/enable yapmadan düzelmiyor.

Gönderildi : 09/05/2013 17:44

(@S.AhmetTasova)
Reputable Member

Request time out'a düşüyor. Windows 7 olan tüm client'larda bir kesilme ya da düşme olmuyor sadece Windows 8 lerde oluyor. Network card'ı disable/enable yapmadan düzelmiyor.

Şöyle bir çözüm var.

wireless nic properties/advanced and set Bluetooth Collabration to disable. 
Bir deneyelim olmassa.

Gönderildi : 09/05/2013 18:32

(@HaciBiLGEN)
Gönderiler: 343
Reputable Member

Hocam Sorunun donanımsal olarak gorunmektedir. Siz Kablosuz  ağların hepisini yapılandırma  bölumunden hızını dusurun  Duzelecektir. 10  yarım indirmenızı  tavsiye ederim. 

Gönderildi : 09/05/2013 18:36

(@akhansarpkaya)
Gönderiler: 17
Active Member

Kopma yaşayan ve yaşamayan bilgisayarlar aynı access pointten mi bağlanıyorlar bu arada? Sorun yaşayan bilgisayardan, omurga swiche giden yol üzerinde testler yapmanızı öneririm.

Gönderildi : 10/05/2013 13:59

(@ErsinArsal)
Gönderiler: 11
Active Member

Merhaba,

Aynı sorun bizim şirkette de yaşanmakta. Windows 8 kullanan bir Sony Vaio laptopumuz var. Sürekli olarak bağlantısı kopmakta. Kablolu bağlantı yaptığımızda hiçbir sorun olmamakta. İşin garip yanı aynı kullanıcı aynı notebook ile dışarıdan VPN kyaptığında da bağlantı kopmakta. Sorun ancak wireless kartı kapatıp açarak düzelmekte. Şirket harici başka yerlerde kullandığı wireless bağlantılarda bir sorun yaşamamakta. Domain Windows 2008 R2 bu arada. 

Gönderildi : 13/05/2013 13:49

(@bulentpolat)
Gönderiler: 34
Eminent Member

Merhaba,

Teşekkürler

Driver notebook üretici sitesinden değil de chipsetin kendi sitesinden indirip bir deneme yapabilir misiniz?

Ayrıca firewall application kullanan antivirüs programına sahipseniz devre dışı bırakarak deneyin

Gönderildi : 15/05/2013 02:55

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

wireless radyo frekansınız 1 - 6 - 11 dan herhangi biri olduğunu gözlemleyin frekanslar arasında test için gezinebilirsiniz. en son yöntem olarak bunuda denemenizi tavsiye ediyorum.

Gönderildi : 15/05/2013 10:41

(@GokayDuzay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ersin Bey'in dediği sorunların aynısı birebir.

1-6 ve 11 kanallarını da denedik ancak bir sonuç olmadı. Kopmalar devam ediyor ve wireless cardı disable/enable etmeden tekrar bağlanamıyor.

Yönetim tüm bilgisayarları 8'e yükseltmemizi istiyor ancak böyle bir sıkıntının varlığından dolayı tıkanıp kaldık.

Gönderildi : 15/05/2013 16:36

(@bulentpolat)
Gönderiler: 34
Eminent Member

Ersin Bey'in dediği sorunların aynısı birebir.

1-6 ve 11 kanallarını da denedik ancak bir sonuç olmadı. Kopmalar devam ediyor ve wireless cardı disable/enable etmeden tekrar bağlanamıyor.

Yönetim tüm bilgisayarları 8'e yükseltmemizi istiyor ancak böyle bir sıkıntının varlığından dolayı tıkanıp kaldık.

Bağdaştırıcı seçeneklerinden IPV6 ve IP Helper Servisi disable edip dener misiniz?

Gönderildi : 17/05/2013 13:09

(@GokayDuzay)
Trusted Member
Konu başlatıcı

IPV6 ve IP helper disable konumda.

Gönderildi : 21/05/2013 13:51

Paylaş: