Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

el terminali

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@ismetdogan)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Bir problemim var ve sizden yardım almak istiyorum müşterimin makinasında restaurant otomosyon programı var sql 2008 r2 yüklü makinada program çalışıyor bilgisayarda xp yüklü 3 tane el terminalim var bütün network ayarlarını yaptım 3 tane kullanıcı açtım bilgisayara ama el terminallerinden bilgisayara baglandıgım zaman server makinadaki oturumu kapatıp el terminalinden açıyor daha önce bir problem yoktu sonradan oldu bununla ilgili yardım ederseniz sevinirim

Gönderildi : 08/05/2013 14:21

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

El terminalerinden hangi isletim sistemine baglaniyorsunuz? RDP ile mi baglaniyorsunuz ?

Eger Terminal Service kullaniyorsaniz asagidaki ozelligi kontrol ediniz;

Terminal Service configuration altindan -> Server Settings -> Restrict each user to one session ozelligini "NO" olarak degistiriniz.

Gönderildi : 08/05/2013 16:37

(@ismetdogan)
Active Member
Konu başlatıcı

RDP ile baglanıyor el terminalleri bağlandıgı bilgisayar işletim sistemi xp

Gönderildi : 08/05/2013 16:41

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

xp için zaten eşzamanlı uzak bağlantı sayısı 1 , ikinci bir kullanıcı legal yöntem ile bağlanamaz

Gönderildi : 08/05/2013 16:54

(@ismetdogan)
Active Member
Konu başlatıcı

şuan ki anlattigim şekilde kullana biliyordum daha sonra bilgisayara virüs bulaşmış temizledim ve sonra bağlanmamaya başladı 3 el terminalinide kullanabiliyorlardi

Gönderildi : 08/05/2013 17:51

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

şuan ki anlattigim şekilde kullana biliyordum daha sonra bilgisayara virüs bulaşmış temizledim ve sonra bağlanmamaya başladı 3 el terminalinide kullanabiliyorlardi

Client işletim sistemlerinde aynı anda tek kullanıcı oturum açabilir.İllegal bir yöntem ile çözebilirsiniz.Sorumluluk kabul etmemekle birlikte  http://www.kood.org/terminal-server-patch/  bu patch xp de işe yarıyor.

Gönderildi : 08/05/2013 19:36

(@ismetdogan)
Active Member
Konu başlatıcı

çok tsk ederim yardımlarınız için.

Gönderildi : 08/05/2013 22:27

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Rica ederiz geçmiş olsun.

Gönderildi : 09/05/2013 13:43