Forum

Acronis 2009 image ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis 2009 image sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
439 Görüntüleme
(@ersanhardware)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ben işletim sistemimin  Acronis ile imajını alıp farklı bir pc de bu imajı kullanmak istiyorum HDD tek partition , fakat diğer pc'nin HDD boyutu daha fazla bu yüzden disk imajını değil dosya imajını almam gerekiyor yanılmıyorsam.Disk imajını alıp diğer pc'ye attıgımda hdd boyutu ufalıyor ve işletim sistemi açılıyor, C diskinin dosya imajını aldıgımdada windows açılmıyor konu ile ilgili yardımınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 09/04/2013 02:47

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4352
Co-Helper

Alınan disk (tüm partition'ların seçilmesi), partition image'larını geri yada farklı boyutta bir diske yüklemede resize işlemi yapılabiliyor. Hedef bölümün de image içeriğindeki sizeları korutabilir yada manuel boyutları tekrar belirleyebilirsiniz burada önemli olan data miktarlarıdır. Bir partition image'ı içeriğinde ki data miktarından daha az alanı atayamıyorsunuz move gerektiriyor buda problemlere yol açabiliyor. Manuel boyutlandırma yapılmazsa daha büyük boyutlu disklere restore'larda işlem sonrası extend edilmesi gerekir. Partition image işlemlerinden sonra da root'un hangi bölümün olduğu belirtilmesi gerektiğinden bir işletim sistemi cd'si ile açılarak ilk bölüm active edilmesi gerekir. 
Resize işlemi ile ilgili internetde tutorial video'lar bulunabilir. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/04/2013 03:23

(@ersanhardware)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aşagıdaki linkte 4. adımda HDD sürücü kapasitesinin nasıl arttırılacagı gösteriliyor,

http://kb.acronis.com/content/2770

örnek olarak ben almış oldugum 100 gb'lık disk imajını, özellikleri aynı farklı bir pc'deki 150 gb lık diske aktarırken 4.adımdan 100gb'ı 150'yemi çekmem gerekiyor.

Bunun dışında 100 gb'lık disk imajını farklı bir biçye birebir yükledigimde  o diskide windows 100 gb gösteriyor, windows arayüzünden bu diski sahip oldugu 150 gb'a çıkarabilirmiyim.

Gönderildi : 09/04/2013 04:57

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4352
Co-Helper

1 nci kısım evet.
2 nci kısım da evet. Boyutu daha büyük diskte kullanılmayan alan oluşur windows disk yönetiminde var olan partitionı extend ile büyütebilir yani 150 Gb'a çıkarabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/04/2013 00:39

Paylaş: