Forum

Windows 7 imaj sa,o...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 imaj sa,orunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@SarpArhan)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba ,

Windows 7' nin kendi üzerinden Create a System İmage uygulaması ile mevcut işletim sisteminin imajını almak ve diğer PC/ laptoplara yüklemek istiyoruz.İmaj alırken ,

Drive altında ,

EFI System Partition  100 MB

(C:) (System )              200 GB

çıkıyor.EFI System partıtıon nedeniyle aldığım ımajı dıger bılgısayarlara yukleyemıyorum.

Konu hakkında aynı sorunu yasayan arkadaşlardan yardım rıca edıyorum

Gönderildi : 29/03/2013 21:15

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Bunun için Ghost, Acronis ürünleri gibi clone, image araçları kullanmak daha doğru olacaktır. Şuan bahsettiğiniz yönüyle farklı donanımlara kurulumlarda daha fazla problem yaşayacaksınız.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/03/2013 05:16

(@SarpArhan)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Imajini aldığım bilgisayar Windows 7 64 bit enterprise.imaj yükleyeceğim bilgisayarın üzerinde başka bir işletim sistemi var ( Windows 7 32 bit enterprise ) bundan kaynaklanıyor mü acaba diye düşünüyorum.acaba imaj yükleyeceğim bilgisayar da ki mevcut diskleri silip aldığım imajı bu sekilde yüklesem sorunu cozermiyim  

Birde  efi disk sorununu aşağıdaki yöntemle sildim ancak yinde imajım bir ise yaramıyor 

Command promd run as admin ile açılır

cmd 

list disk

diskpart

select 

Select disk x

list disk 

erases everything

Gönderildi : 31/03/2013 04:18

(@GokayDuzay)
Gönderiler: 54
Trusted Member

Merhaba,

İbrahim Bey'in dediği gibi Acronis ile imajı alıp yeni client üzerine dönmeniz çok daha basit olacaktır sizin için. Tek tek her bilgisayarda disk silme vs. gibi angarya işlerden uzak tutar sizi.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 03/04/2013 14:00

Paylaş: