Forum

Domain Log on Hata

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Log on Hata

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@FatihKandemir)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

Domaine dahil clientlardan birinde log on da aşağıdaki hatayı veriyor. Admin le de aynı hata alınıyor. Local admin şifresini hatırlamıyor kullanıcı. Ne yapabilirim.?

"Etki alanı denetleyicisi çalışmıyor veya kullanılamaz durumda ya da bilgisayarınızın hesabı bulunamadığı için windows etki alanına bağlanamıyor."

Gönderildi : 19/08/2008 13:20

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Aktive directory kullanıcı hesabını devre dışı bırakmış olabilirmisiniz ? aynı sıkıntıyı bende yaşamıştım kullanıcının computers silip yeniden oluşturdum domain ortamından çıkarıp yeniden domain e alınca düzeldi

Gönderildi : 19/08/2008 13:29

(@FatihKandemir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hayır Ertan bey.. Kontrol ettim onu. Ayrıca Domain admin le de aynı hatayı veriyor. Local account şifrelerinide unutmuşlar. Uzaktan erişimle destek veriyorum. Nasıl açabilirim pc yi..?

Gönderildi : 19/08/2008 14:14

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Çok basit gelebilir ama PC nin Network bağlantısı varmı acaba?

Gönderildi : 19/08/2008 14:27

(@FatihKandemir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

[:D] Var hocam. Aslında benim de aklıma ilk o geldi.. [:)]

Gönderildi : 19/08/2008 14:32

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Bu sorundan kurtulmak için bir kaç çözüm var.

1- Network bağlantısını fiziksel olarak koparın ve işletim sistemine cache den logon olun. eğer xp ise 10 kereye standart hakkı vardır. Daha sonra kullanıcının local admin yetkisi varsa local user ayarlarını yapabilir ve pc yi domainden çıkarıp tekrar alabilirsiniz.

2-ERD Commander 2007 boot cd si ile pcyi boot ederek local admin user(lar) ın şifrelerini resetleyebilir ve domain işlemleri yapabilirsiniz.

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 19/08/2008 14:35

(@FatihKandemir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cache ten logonu denedim. Olmadı o da.. Gidip ERD ile acmaktan başka çare yok sanırım..

Gönderildi : 19/08/2008 14:37

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Domain Admin olarakta açamıyorsan PC yi localden açarak domainden çıkarıp tekrar sokma dışında bir şey gelmiyor aklıma.

Gönderildi : 19/08/2008 14:39

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Fatih Bey sonuç nedir?

Gönderildi : 19/08/2008 16:22

Paylaş: