Forum

font klasör...

Bildirimler
Hepsini Temizle

font klasörüne erişim hakkı

15 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,449 Görüntüleme
(@ceyhunozkan)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

slmlar. kullanıcılar restricted user modda çalışıyor. fonts klasörüne herhangi bir font eklemeleri nasıl sağlıyabilirim.

tşkler.

Gönderildi : 19/08/2008 13:18

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Font Klasörüne o kullanıcı için yazma hakkı vererek denediniz mi?

Gönderildi : 19/08/2008 14:30

(@EmreOZDEMiR)
Gönderiler: 33
Trusted Member

c:\windows\font klasörüne sağ tıklayıp özellikler dediğinizde security tabı çıkmıyor. Sanırım Ceyhun da bu yüzden yapamamış. Sende çıkıyor mu Sinan?

Gönderildi : 19/08/2008 14:40

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Kullandığınız işletim sistemi nedir? Bu konuda bilgi verirseniz yardımcı olmaya çalışalım. Evet bende dediğiniz özellik gözüküyor.

Gönderildi : 19/08/2008 14:43

(@ceyhunozkan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yazma hakkı verilip verilmediğini siz kontrol ettiniz mi? bildiğim ve denediğim kadarı ile böyle bir özellik yok. bu sorunun başka bir tür çözüm yolu olmalı diye düşünüyorum. komple windows klasörüne yazma hakkı vermek istemiyorum.

Gönderildi : 19/08/2008 14:44

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Sizde Security tabı gözüküyor mu öncelikle? Gözükmüyor ise ve işletim sisteminiz Windows XP  Professionel ise  Denetim Masası/Klasör Seçenekleri/ Görünüm / Basit dosya paylaşımı
işaretini kaldırın böylelikle paylaşım yaptığınız klasörün güvenlik
sekmesini aktif etmiş olursunuz

Gönderildi : 19/08/2008 14:45

(@ceyhunozkan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

vista'da font klasörüne yazma hakkı vermek istiyorum. şeklinde bir düzeltme yapayim.

Gönderildi : 19/08/2008 14:46

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

fontları uninstall etmek için;

1.

Open Fonts by clicking the Start button Picture of the Start button, clicking Control Panel, clicking Appearance and Personalization, and then clicking Fonts.

2.

Click the font that you want to uninstall. To select more than one font at a time, press and hold down CTRL while you click each font.

3.

On the File menu, click Delete.

If you don’t see the File menu, press ALT.

fontları install etmek için;

1.

Open Fonts by clicking the Start button Picture of the Start button, clicking Control Panel, clicking Appearance and Personalization, and then clicking Fonts.

2.

Click File, and then click Install New Font.

If you don’t see the File menu, press ALT.

3.

In the Add Fonts dialog box, under Drives, click the drive where the font that you want to install is located.

4.

Under Folders, double-click the folder containing the fonts that you want to add.

5.

Under List of fonts, click the font that you want to add, and then click Install.

daha detaylı bilgi için ;

http://windowshelp.microsoft.com/Windows/en-US/help/f144ad40-bc63-43f1-a06e-4cc6b22bde301033.mspx#EZC

diğer bir çözüm ise;

FONT PROPERTIES/ADVANCED SECURITY/OWNER: OWNER'ını Administrator olarak değiştir (Trusted Installer yerine Administrator) ardından izinleri değiştirebilirsin. UAC kapatın.

ek bir çözüm daha ;

HirenBoot,ERD,Winternal gibi kurtarma CD'lerinden sisteminizi boot edin ve Fonts klasörünü silmeyi deneyin. ancak hepsini silerseniz menülerinizde sorunlar oluşabilir. çünkü sistemin de kullandığı fontlar vardır.

kolay gelsin

Gönderildi : 19/08/2008 15:33

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Mümin Hocamızın dedikleri sorununuza çözüm oldu mu?

Gönderildi : 19/08/2008 16:21

(@EmreOZDEMiR)
Gönderiler: 33
Trusted Member

Merhaba Mümin Bey sizin anlattıklarınız font ekleyip kaldırmakla ilgili sanıyorum. Font ekleyip kaldırmakla ilgili bir sorun yok. Ceyhun Bey'in anlattıklarını ben de deniyorum, benim de başıma gelmişti ve çözüm bulamamıştım,

Localde user haklarına sahip bir kullanıcı ile Vista kullanırken sisteme font ekleme işlemini yapamıyorsunuz. Sizin belirttiğiniz font properties > Advanced Security bölümü her font için mi geçerli? Sistemde binlerce font olabilir. Folder bazında bir yetkilendirmedir belki de istenilen. Sizde vista var mı vista da deneyebiliyor musunuz?

Gönderildi : 19/08/2008 17:57

(@cozumpark)

merhabalar

FONT PROPERTIES/ADVANCED SECURITY/OWNER: OWNER'ını Administrator olarak değiştir (Trusted Installer yerine Administrator) ardından izinleri değiştirebilirsin. UAC kapatın.

bunu denerseniz oluyor. ancak klasör bazlı silme yapmıyor.

bendeki vista ultimate dition ve fonts klasörünün içerisinde 289 tane font var. zaten hepsini silerseniz menülerinizde görünüm bozuklukları oluşacaktır. çünkü sistem bunların bir kısmını kullanmaktadır.

ayrıca unlocker diyer bir program var onu denermisiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 19/08/2008 18:10

(@ceyhunozkan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

vista busines kullanan localde user haklarına sahip kullanıcılar için font klasörüne yazma hakkı vermek istiyoruz. font silmek isterler mi? olabilir. amacımız font install etmek. yardımlarınız için tşkler.

Gönderildi : 19/08/2008 18:21

(@cozumpark)

(@ceyhunozkan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

verdiğiniz cevaplar için tşk. ederim. attrib -r -s komutu ile sorunu çözdük.

Gönderildi : 20/08/2008 12:01

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Geri bildirim için teşekkür ederiz

Gönderildi : 20/08/2008 12:01

Paylaş: