Forum

Xp kurulumu ilgin&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xp kurulumu ilginç bir hata

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
350 Görüntüleme
(@CoskunKAPLAN)
Gönderiler: 23
Eminent Member
Konu başlatıcı

Windows Xp professional kurulumu yapıyorum hdd biçimlendirme ve kur dosyalarını kopyalayıp devam ediyor bu kısmı geçtikten sonra windows yükleniyor dediği kısımda bir süre sonra pc siyah ekran oluyor ve kalıyor. 

Sizce sorun nedir yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 10/01/2013 23:18

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Windows Xp professional kurulumu yapıyorum hdd biçimlendirme ve kur dosyalarını kopyalayıp devam ediyor bu kısmı geçtikten sonra windows yükleniyor dediği kısımda bir süre sonra pc siyah ekran oluyor ve kalıyor. 

Ekran kartı problemi kokusu alıyorum sankim 🙂 Başka bir ekran kartıyla denermisin ? Hariciyse çıkar yeni bir kart tak yada onboardu kullan , onboard ise ekran kartı alıp denemelisin, biosdanda onboard vga yı disable et.Kurulumda XP'nin yüklediği sürücü ekran kartıyla çakışmış olabilir , harici ekran kartıysa fanını kontrol et gui moduna geçerken kaldıramıyor olabilir fan sorunundan dolayı yada ekran kartında genel bir sorun var diye düşünüyorum.İkinci aklıma gelen RAM.RAM içinde Memtest programını kullanabilirsin.Üçüncüde anakart ile ilgili.Kolay gelsin.

Gönderildi : 11/01/2013 00:01

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Ekran kartı problemi kokusu alıyorum sankim 🙂 Başka bir ekran kartıyla denermisin ? Hariciyse çıkar yeni bir kart tak yada onboardu kullan , onboard ise ekran kartı alıp denemelisin, biosdanda onboard vga yı disable et.Kurulumda XP'nin yüklediği sürücü ekran kartıyla çakışmış olabilir , harici ekran kartıysa fanını kontrol et gui moduna geçerken kaldıramıyor olabilir fan sorunundan dolayı yada ekran kartında genel bir sorun var diye düşünüyorum.İkinci aklıma gelen RAM.RAM içinde Memtest programını kullanabilirsin.Üçüncüde anakart ile ilgili.Kolay gelsin.

İlave olarak anakarttaki diotları kontrol et şişmiş yada patlamış diot olabilir.aynı sorunla karşılaştım sorun şişmiş diotlar olmuştu. değiştirince normal kurulum yapabilmiştimç

Gönderildi : 11/01/2013 01:52

(@CoskunKAPLAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Dİot şişme sorunuymuş hocam anakartı direk çöpe attım yenisini aldım xp kurulumu ve diğer windows clientleri sorunsuz bir şekilde kurulumu tamamladı.

Ayrıca ilginiz için teşekkür ederim elinize bilginize sağlık 

Gönderildi : 11/01/2013 18:30

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Keşke çöpe atmak yerine bir firmaya verseydeniz geri dönüşüm olabilirdi.

Gönderildi : 11/01/2013 22:28

(@CoskunKAPLAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Abim tabiki çöpe atmadım rafa kaldırdım bilişim hurdası olarak kenarda duruyor.

Gönderildi : 13/01/2013 22:53

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

[Y]

Gönderildi : 14/01/2013 14:41

Paylaş: