Forum

Xp işletim sistemi ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xp işletim sistemi formattan sonra masaüstündeki bir klasördeki dosyaları açamıyorum.izniniz yok diyor.

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
458 Görüntüleme
(@eyyupkantekin)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. .Xp makineye format attıktan sonra masaüsündeki klasördeki dosyaların hiç birini açtırmaya izin vermiyor.

Dosyayı açmak için yeterli erişim hakkına sahip değilsiniz diyor. Sahipliğni de aldım ancak problem devam ediyor. Ayrıca Dosya isimleri yeşil renkli font olmuş durumda. Dosyaların 15 gün önceki başka bir disk teki yedekler de aynı hatayı veriyor. Problem nedir acaba.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/01/2013 18:17

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

Dosyaların yeşil olması demek, disk partion özelliklerinde şifrelemenin aktif olduğunu gösterir. Formattan önce bu özelliği kaldırmazsan yada sertifikanın yedeğini almazsan dosyaları bir daha açamazsın diye biliyorum.Formattan önceki imaj yedeğin varsa onu yükleyip şifrelemeyi kaldırman yada sertifikayı dışarıya alman (export ) yada yedekleyip o şekilde kullanman gerekir. Başka çözüm yolu inşallah vardır. Kolay gelsin

Gönderildi : 10/01/2013 18:32

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Merhaba arkadaşlar. .Xp makineye format attıktan sonra masaüsündeki klasördeki dosyaların hiç birini açtırmaya izin vermiyor.

Dosyayı açmak için yeterli erişim hakkına sahip değilsiniz diyor. Sahipliğni de aldım ancak problem devam ediyor. Ayrıca Dosya isimleri yeşil renkli font olmuş durumda. Dosyaların 15 gün önceki başka bir disk teki yedekler de aynı hatayı veriyor. Problem nedir acaba.

Teşekkür ederim.

Aşağıdaki programla klasörleri gösterip Decrypt işlemi yaparmısın ?

http://www.emrecirik.com/file.axd?file=2011%2f7%2fFileEncryptDecrypt.rar

Rar içinde ; FileEncryptDecrypt.rar\FileEncryptDecrypt\FileEncryptDecrypt\bin\Debug\FileEncryptDecrypt.exe

2. yol ; R-Studio ile  eski sistemindeki *.pfx uzantıları kurtar.Şuanki sistemine o sertifikayı yükle.Çözülür.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 10/01/2013 18:50

(@erkanbbayraktaroglu)
Gönderiler: 376
Reputable Member

Merhaba;

Yaşadığınız sorun hangi diskte ise (C yada D) üzerine sağ tıklayıp "Özellikler" tıklanır, Genel segmesinin içerisinde "disk alanından kazanmak için bu sürücüyü sıkıştır" seçeneğinin işaretli olmaması gerekmektedir.

İyi Çalışmalar

Kolay Gelsin

dizk özelliği

Gönderildi : 12/01/2013 13:34

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Merhaba;

Yaşadığınız sorun hangi diskte ise (C yada D) üzerine sağ tıklayıp "Özellikler" tıklanır, Genel segmesinin içerisinde "disk alanından kazanmak için bu sürücüyü sıkıştır" seçeneğinin işaretli olmaması gerekmektedir.

İyi Çalışmalar

Kolay Gelsin

Yeşil renk şifrelenmiş , mavi renk sıkıştırmayla ilgili diye biliyorum.Arkadaşımız yeşil renkli yani şifrelenmişi soruyor.Kolay gelsin.

Gönderildi : 15/01/2013 18:49

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Teşekkür ederim.

Eğer sertfikaların yedeğini alamamışssanız yaşadığınız problemi aşmak bi yerlere tik atmak yada kaldırmak kadar basit değil. EFS ile şifrelenmiş ve key elinizde yoksa yapacak birşey yok.Bu işi yapan thirdpart programların varlığından bahsediliyor ama bi işe yarayacağını zannetmiyorum.Veri kurtarma programları ile denemeler yapılabiliyor.Orda da kullanıcı profilini geri getirmeniz gerekir ki bu da üzerine veri yazılan ortamlarda pek kolay değil.Son gelişmeleri bilmemekle birlikte,bu senaryoya göre olayın bilindik kesin bir çözümü yok diye biliyorum.Bu arada ortamda domain yoktu değilmi ?

Gönderildi : 15/01/2013 19:26

Paylaş: