Forum

Windows Xp Donma

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Xp Donma

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
570 Görüntüleme
(@AhmetAkkaya)
Gönderiler: 164
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba..

Geçtiğimiz hafta windowsun yayınladığı güncellemelerden sonra tüm xp pro client pc lerimde donma meydana gelmeye başladı yaklaşık 50 civarında pc donuyor.win7 pro lar içinde de güncelleme de yayınlanmıştı ama win7 lerde sorun yok.güncellemeler wsus 2008 üzerinden kontrol ediliyor.tüm pclerim domainde.bu donmalar genelde pc açılışında veya açılıştan belli bir zamandan sonra oluşuyor tekrar başlatarak pc yi kullanmaya devam ediliyor ama bir süre sonra yine donuyor.yardımlarınızı bekliyorum ... 

Gönderildi : 26/12/2012 15:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Ahmet bey merhaba,

Böyle bir sorun için yardım çok mümkün değil, eğer siz bunu yama sonrası olarak tespit etti iseniz yamaları bir bilgisayarda kaldırmayı deneyin, eğer donma sorunlarını aştı iseniz diğer makineler de de kaldırın.

Veya mS in düzeltme yayınlamasını bekleyin ama ben sunu yamadan öte yama ile sizin sistem arasındaki bir uyum ile ilgili olduğunu düşünüyorum

mesela donan bu makinelerde driver güncellemesi denediniz mi?

Bir makine üzerinde oturup ciddi bir inceleme yaptınız mı neden donuyor diye ? 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/12/2012 16:50

(@AhmetAkkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

donan pc lerden bir tanesıne tekrar format attım guncel sürücüleri kurdum.buraya kadar sorun yoktu ne zaman guncellemelerı yukledım pc ye program bile kuramaz oldum donduğu için ...

Gönderildi : 26/12/2012 16:59

(@FarukTascioglu)
Gönderiler: 68
Trusted Member

donan pc lerde bios güncellemeyi deneyin birde.

Gönderildi : 26/12/2012 17:40

(@AhmetAkkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

denedim yine aynı ..

Gönderildi : 26/12/2012 17:48

(@samilaltundal)
Gönderiler: 505
Prominent Member

Ahmet bey merhaba

Yapıyı daha detaylı anlatırsanız daha iyi olur kanısındayım, ama;

1 veya 2 PC yi kobay olarak bırak diğer kalan XP lerden güncellemeyi kaldır ve güncellemeleri kapat, eğer güncelleme kalkmıyorsa sistem geri yükleme yapabilirsin, durumu mutlaka Microsofta bildir biraz bekle senin gibi sorun yaşayan adminler mutlaka olacaktır, eğer format atıp güncellemeleri tekrardan kurduktan sonra donma olmuyorsa SP den olabilir, sistemde XP lerde SP kaç var, ve ben olsam güncellemeleri tek tek değil paket halinde kurardım SP1 2 ve 3 gibi, 

Saygılarımla  

Gönderildi : 27/12/2012 05:03

Paylaş: