Forum

Windows Xp ve Windo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Xp ve Windows 7 Arasındaki paylaşım sorunu..

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
374 Görüntüleme
(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

elimde bir adet windows xp professional bulunmaktadır. bir adet te windows 7 pro ancak bunlar aynı netwroktedir.

xp olan cihaz domainde win 7 ise workgroup ta  bunlar daha önce aralarıda paylaşıma bağlanabiliyordu. 

xp den win 7 ye gidemiyorum "izniniz olmayabilir diyor belirtilen sunucu işlemi yürütemez diye uyarı veriyor." ama win 7 den domainde xp ye giriş çıkış yapabiliyor. işin ilginç kısmına gelecek olursam domainde herhangi bir pc üzerinde win 7 (workgroup) ta ki pc ye ulaşabiliyorum sadece bu pc de ulaşım yapamıyorum.. paylaşımları açtım kapattım, Wıns üzerinden netbiosu etkilentirdim, güvenlik duvarını devre dışı bıraktım , net share üzerinden yaptım,network ayarları üzerinden ip adresini static olarak girdim,  sizin anlayacağınız bütün seçenekleri denedim hatta bu xp (domaindeki pcyi domainden çıkarıp tekrar aldım ) malesef sonuç "0" elimden geleni yaptım farklı düşünce ve seçenekleri olan arkadaşları bekliyorum 🙂   

Gönderildi : 25/12/2012 16:32

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

en basit ve hızlı çözüm;

XP üzerinde "share" diye bir kullanıcı açın şifresini Abc12345 verin (şifre size kalmış istediğiniz verebilirsiniz), daha sonra Windows 7 üzerinde de "share" diye bir kullanıcı açın ve şifresini de Abc12345 yapın. XP ve 7 üzerindeki kullanıcı ismi aynı olacak şifresi de aynı olacak.

sonra paylaşım erişimini denermisiniz. 

Gönderildi : 25/12/2012 17:22

(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

sorun workgroupta ki makineyi domaine dahil edip tekrardan workgroup a çekince düzeldi. 

bilgilerinize.. 

Gönderildi : 27/12/2012 15:38

Paylaş: