Forum

static ip ile bilgi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

static ip ile bilgisayara girme

9 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
947 Görüntüleme
(@strike81)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Ben işimin gereği her zaman her yerde bulunamıyorum ve çocu arkadaşlarım ailem bilgisayarlarda

bazı problemler den dolayı beni arıyolar bunlara yetişemiyorum 

teamviewer die uzaktan erişim programı var biliyorum ama bazen o program arkadaşımda olmuyor

onu teymin etmesi bi dert yüklemesi bi dert oluyor bazıları da hiç anlamıyo bilgisayar dan yüklemesini bile bilmiyor 

mesela söyle bişey olabilir mi ---> www.ip-numaram.com adresindeki ip numarasını bana verse

ben desem bak kardeşim  www.ip-numaram.com adresine git oraad koyu renkli numarayı bana söyle desem

ve o ip adresinle direk olarak bilgisayarına erişim sağlayacağım bi program biliyormusunuz

ben çok araştırdım ama bulamadım ve sizin gibi sistem uzmanlarına sormanın daha doğru olacağını düşündüm

şimdiden hepinize tesekkür ediyorum yardımlarınızı bekliyorum bu sadec ebenim değil buradaki birçok üyenin de işine yarıyacağına eminim

Gönderildi : 09/08/2008 06:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

server client mantiginda her zaman karsilikli bir program olmasi lazim

3 party istemiyorsaniz en basiti rdp dir ancak bu durumda da port yonlendirmeniz gerekli veya msn vb uzak yardim olabilir bunun icinfa modemin upnp desteginin olmadi gerekli bunlarin disinda zaten en kolayi team viewer yani bundan kolayini malesef bulamazsiniz

ben sahsen logmein kullaniyorum ama emin olun teamviewer dan zor 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/08/2008 06:23

(@ahmetkucuk)
Gönderiler: 93
Estimable Member

Her zaman Turkojan 4ü tek geçerim, 🙂 Yardım modundayken yasal olarak kullanabilirsiniz,

100kb lık serverı karsı tarafa yerleştirdikten sonra rahatlıkla her türlü işlemi yapabilirisiniz,

serverı karsıya sokmak ise çok  basit, hele birde ie 6 warsa,  karsıdaki arkadasışınza linki verirsiniz, tıkladıgı anda server yerleşir, hiç zahmetsiz bu işi yapabilirsiniz, Turkojanın en büyük zorlugu bile 10sn sürüyor, hehe:), sadece no-ip programını açıyorsunuz, ip yönlendiyor örnek: kabak-kemane.no-ip.org . bu kadar sonra turkojan 4 clientini açınca hemen bağlanabiliyorsunuz, herhangi bir kısıtlama olmadan her işlemi gercekleştirebilirisiniz,

şahsen benim çok kullandıgım bir yöntem bu.. arkadaslarım her gün bana bir çok basit sebeplerden dolayı geliyorlar, sadece serverı almasını söylüyorum, sonra o arkasına yaslanıyor kontrolü alıyorum. istediği şeyi yapıp çıkıyorum, ne o yoruluyor ne de ben. işim bitince çıkıyorum severı kaldırıyorum ve bitiyor.

karsı tarafta daha önceden  hiç bir program olması veya olmaması gerekmiyor.

Ayrıca Turkojan 4 Türk yapımıdır, dünyada kendi alanında en iyisidir, Hatta 1 hafta önce televizyonda haberlerde çıktı, herkes kullansın yardım modunda diye(normalde trojan diye geçer ama gizli modda kullanmazsanız sorn yok,,, ki,,, zaten Turkojan 4 yapımcıları tarafından yasaklandı bu yani istesenizde kullanamazsınız:)). bu yüzden endişenizde olmasın..

Gönderildi : 09/08/2008 06:51

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Hakan hocamın da dediği gibi, TeamViewer bu işler için en kolayı. Hatta okadar kolay ki karşı tarafın herhangi bir program kurmasına bile gerek yok.

http://www.teamviewer.com/download/TeamViewerQS.exe

Bu exeyi indirip çift tıklayarak çalıştırması, ID ve passwordun oluşması için yeterli. Bu EXE nin ismini değiştirip daha kolay ulaşılabilecek bir yere upload edebilir ve o linki kullanabilirsiniz yada mail olarak gönderebilirsiniz.

Başka bir güzel özellik ise yukarıdaki exeyi editleyip düzenleyebiliyor olmamız. Kendi logonuzu koyabilir, ekrandaki açıklamaları ve başlıkları değiştirebilirsiniz. Üstelik ücretsiz.

Customize için http://www.teamviewer.com/download/customdesign_3x.aspx

Gönderildi : 09/08/2008 12:54

(@strike81)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

hepinize çok tesekkür ederim arkadaşlar gerçekten sorduğum sorunun cevabını aldım

teamviever in kurmadan exe yi yollaması ve onu çift clic ile ıd numarası nın çıkmasıni bilmiodum ver çok iyi oldu tekrar teseskkür ederim hepinize n

ve turkojan4 ü yardım amaçlı araştırıcam o da güzel bişeye benziyo 😉

herkeze başarılar

Gönderildi : 09/08/2008 22:21

(@ahmetkucuk)
Gönderiler: 93
Estimable Member

biz teşekkür ederiz, iyi çalışmalar..

Gönderildi : 10/08/2008 03:43

(@DenizGEZGINCI)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Arkadaşlar;
Bende ipad ve iphone'dan dışarda iken teamviewer'a kullanıcıları girdirmek istiyorum. Standart user ve pass oluşturdum ancak sanıyorum bu özellik belli bir zaman sonra free editionlarda aktif olmuyor. Her seferinde kullanıcının bilgisayarında team viewerı başlatmasını istemiyorum. Acaba teami bu şekilde kullanabileceğim bir özelliği var mı ? Ya da ipad ve iphone'dan bağlantı için team ayarında başka bir program mevcut mu? Şmididen cevaplarınız için teşekkürler..

Gönderildi : 14/06/2012 20:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Evet Team viewer  ücretsiz versiyonunda böyle bir sınırlama var, bunun için ürünü satın almanız bence en güzel yöntem olacaktır. Veya ücretsiz olsun diyorsanız logmein.com u deneyebilirsiniz

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/06/2012 00:46

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

bir de ammyy diye teamviewer a benzeyen bir program var onu da denemenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 15/06/2012 19:37

Paylaş: