Forum

Yazdırma İşlemlerin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazdırma İşlemlerinde Yavaşlık

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
343 Görüntüleme
(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

HP model bir USB yazıcımız mevcut ve ortamda IFS erp programı kullanılıyor. Makine üzerindeki yazıcı paylaşılmış durumda. Sorun ise şu. o makine üzerindeki çalışan word,exce v.b. programlardan çıktı alırken yazıcıdan hemen çıktı alma işlemi gerçekleşiyor. Ama IFS programından herhangibir ekran çıktısı almaya kalktığımızda yaklaşık 1 dk bekliyor. Ama bu bilgisayarın USB yazıcısını kullanan diğer kullanıcılar aynı programda çıktı almaya kalktığımızda anında çıktı alıyorlar.

Bu 1 dk bekleme işini nasıl çözebilirim acaba?

Gönderildi : 06/08/2008 20:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

sorun yazıcıda desek diğer çalışanların almaması gerekli , programda desek yine diğer çalışanlar bu durumu çürütüyor . Bu demek oluyor ki bu erp yazılımının local printer kullanımı ile ilgili bir sorun gibi , başka bir printer deneyin , printer ın driverını güncelleyin veya uygun bir dirver yükleyin  birde erp yazılımı için teknik destek ile görüşün bu şekilde başlarına mutlaka benzer olaylar gelmiştir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/08/2008 20:06

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam belirtmeyi unuttum. Sorun yaşadığım bilgisayarda network yazıcısı tanımladım. Aynı beklemeyi network yazıcısında da yaşadım. ):

Gönderildi : 06/08/2008 20:09

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Hocam belirtmeyi unuttum. Sorun yaşadığım bilgisayarda network yazıcısı tanımladım. Aynı beklemeyi network yazıcısında da yaşadım. ):

Selam  ,

USB kablo yu değiştirerekn denermisiniz ??

veya kurabiliryorsanız farklı pc ye kurun  ve o pcye  paylaşımdan erişerek printerı tanıtın  ve öyle deneyin 

Gönderildi : 06/08/2008 20:12

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

HP Usb yazıcı sorun çıkaran pc ye mi tanıtılmış ve paylaşıma açılmıştır. Eğer öyleyse Pc ile Program arasında bir uyumsuzluk ve çelişki olabilir.Bu çelişkiyi çözene kadar 1 dakika gibi bir zaman geçiyor ve geç çıktı aldırıyor olabilir.

Kolay Gelsin. 

Gönderildi : 06/08/2008 20:12

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Yazıcının özelliklerinde yer alan Advanced tabından Print directly to the printer ı işaretleyip dener misiniz?

Gönderildi : 06/08/2008 22:34

Paylaş: