Forum

vista wireless soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

vista wireless sorunu

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
530 Görüntüleme
(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member
Konu başlatıcı

herkese selam,

şirkette 3 tane access point var. misafirler ya da notebook kullanıcıları her yerden internete çıksınlar diye. e haliyle bunları da güvenli olsun diye şifreledim. şifreleme moetdum ise wpa-psk

şimdi bu cihazlara xp lerin hepsi hiç bir zaman sorun çıkarmadn bağlanıyor, ancak yeni aldığım son 5-6 vista yüklü notebooklar sürekli sorun çıkarıyor. bağlan diyerek şifreyi giriyorum bağlanamıyor mesajı ile birlikte hatayı ayıkla çıkıyor, hatayı ayıklaya bastığımda da üretici firma ile görüşün diyor. bu aşamadan sonra ben access pointin şifreleme metodunu wep diye değiştirince problem düzeliyor, wpa-psk olunca bağlanmayan vistalar teker teker bağlanıyor. ben bu duruma çözüm bulamadım, hak verirsiniz ki wpa kullanmak istiyorum ama bu vistalar yüzünden mümkün olmuyor. ha bu arada bu vistaların bazen de bağlanacağı tutuyor hakkını yemeyelim. 10 kere bağlanmazsa 1 kere bağlanıyor. bu sorunla karşılaşan arkadaşlar var mıdır?

teşekkürler

Gönderildi : 06/08/2008 18:32

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Denetim masası > Kullanıcı hesapları > Kullanıcı hesabı denetimini aç veya kapat  kısmını tıkladığınızda UAC denetleme ayar ikonunu  kaldırıp deneyiniz.Ama belli aralıklarla bu ayarın aktif duruma geçmemesi için kontrol edilmeli (eğer hata buradan kaynaklanıyorsa)...

http://cozumpark.com/blogs/vists/archive/2008/05/14/windows-vista-user-account-control.aspx

Gönderildi : 06/08/2008 19:23

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Notebook modellerini bilemiyorum ama ilk olarak wireless driver ları güncellemenizi öneririm. Eğer notebook'u üreten firma, kullandığınızdan daha yeni bir driver yayınlamamış ise, wireless kartın markasına bakın ve direk üreticinin sitesindeki driver'ı deneyin.

Gönderildi : 06/08/2008 22:07

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Konu ipucları bölümünden Windows Client bölüme taşınmıştır. Konu açarken sorunuza daha hızlı ve alakalı cevaplar alabilmeniz için lütfen daha dikkatli davranın.

Bu sorunla bende bir kaç kere karşılaştım ancak sistemi upgrade ettikten sonra sorun kendiliğinden düzeldi. Sistemi upgrade etmeyi deneyiniz.

Gönderildi : 09/08/2008 00:31

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

selam,

vwindows client a açtığımı sanıyordum, ta ki bu mesajınızı görene kadar 🙂

teşekkürler

Gönderildi : 09/08/2008 04:26

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Merhaba bu tarz bir sorunda access point'ler üzerindeki firmware leri güncellemek işe yaramıştı denedinizmi ?

Gönderildi : 09/08/2008 05:18

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba bu tarz bir sorunda access point'ler üzerindeki firmware leri güncellemek işe yaramıştı denedinizmi ?

selam, denemedim ama siz de faydalı oldoğuna göre denemekte fayda var, teşekkürler

Gönderildi : 24/08/2008 03:13

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Ben teşekkür ederim umarım işine yarar...

Gönderildi : 25/08/2008 22:42

Paylaş: