Forum

Windows Xp Ağ Bağla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Xp Ağ Bağlantılarımdaki Sorun

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
669 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba ;

Windows Xp Ağ Bağlantılarımda daha önce hiç yaşamadığım bir problemle karşı karşıyayım. Şöyle ki ;

Windows Xp Pro yeniden başlatıyorum, ( Network ortamında ) Ctrl+Alt+Delete  Şifreyi yazdıktan sonra masaüstü geliyor. Buraya kadar sorun yok. Masaüstü geliyor fakat Ağ Bağlantıları 2 adet, 2side hemen gelmiyor. Yaklaşık olarak 30 sn. sonra Ağ Bağlantılarımda görebiliyorum.

Ağ Bağlantılarım - Özellikler - Yerel Ağ Bağlantısı 2 ve Yerel Ağ Bağlantısı ( 2 Adet mevut ) ben birini kullanıyorum diğerini devre dışı bıraktım, kullanmıyorum diğerini çünkü.

Masaüstü geldikten sonra IE yada Ağ'daki diğer Client'ları göremiyorum. Bi 30 sn. beklemeliyimki, Yerel Ağ Bağlantıları gelsin, yerine otursun diye.

Bu neden kaynaklanır acaba.

Saygılarımla.

Gönderildi : 29/08/2012 19:18

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

1 - AV ?

2 - Aygıt yöneticisinde kaç ethernet kartı görüyorsunuz

3 - VM yazılımı var mı ?

4 - Aşağıdaki çözümü denediniz mi ?

http://www.hakanuzuner.com/index.php/eski-ethernet-kartini-kaldirma.html

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/08/2012 20:45

(@Anonim)
Gönderiler: 0

İyi günler Bunun tek sebebi 2 ethernek kullanmanız çünkü açılışta 2 sini açar sonra hağisinin aktif olduğuna bakar sonra aktif olmayanı kapatıp aktif olanın network bağlantısını kontrol eder ve ip otomatikse modem v.b cihazdan ip alır ve size bağlantı sağlar 

eyer kullanmadığın ethernet kartını  çıkartma şansın varsa çıkart yoksa bu süre maalesef devam edecektir

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 29/08/2012 22:34

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

1 - AV ?

2 - Aygıt yöneticisinde kaç ethernet kartı görüyorsunuz

3 - VM yazılımı var mı ?

4 - Aşağıdaki çözümü denediniz mi ?

http://www.hakanuzuner.com/index.php/eski-ethernet-kartini-kaldirma.html

İyi akşamlar Hakan Bey ;

1- Nod32

2- İki adet görüyorum. Ben birini pasif hale getirdiğim için bir tanesi aktif değil, bir diğeri aktif konumda.

3- VM yazılımı yok.

İyi günler Bunun tek sebebi 2 ethernek kullanmanız çünkü açılışta 2 sini açar sonra hağisinin aktif olduğuna bakar sonra aktif olmayanı kapatıp aktif olanın network bağlantısını kontrol eder ve ip otomatikse modem v.b cihazdan ip alır ve size bağlantı sağlar

eyer kullanmadığın ethernet kartını çıkartma şansın varsa çıkart yoksa bu süre maalesef devam edecektir

Kolay gelsin.

İyi akşamlar ozkanburgac ;

Dediğinizi yapacağım fakat şunu söylemeliyimki, PC'ye format attıktan sonra bu problemi yaşamaya başladım. Format atılmamış halinde yine aynı sistemde iki adet ethernet kartını kullanıyordum, biri pasif bir diğeri aktif olarak. Fakat böyle bir problem yoktu. Ne olduysa formattan sonra bunu yaşadım. Temiz bir format attığımdan kesinlikle eminim. Hatta image vardı, image bile silerek temiz bir format attım. Yinede sizin dediğinizi, yani ikinci ethernet kartıını çıkartım öyle bir deneyeceğim.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/08/2012 23:36

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

eyer kullanmadığın ethernet kartını  çıkartma şansın varsa çıkart yoksa bu süre maalesef devam edecektir

Kolay gelsin. 

Sn. ozkanburgac ;

Dediğiniz gibi 2. ethernetten kaynaklanıyormuş. Çıkarınca 2.Etherneti sorun ortadan kalktı.

Teşekkürler.

Gönderildi : 01/09/2012 15:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Geri dönüş için teşekkürler, geçmiş olsun.

Özkan bey elinize sağlık.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/09/2012 22:02

Paylaş: