Forum

ibm proprinter KX-P...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ibm proprinter KX-P1150 uzak masaüstü yazdırma sorunu

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
813 Görüntüleme
(@muratatasoy)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, panasonic KX-p1150 yazıcı localde kurulu IBM PRORINTER XL II olarak tanımlanmış.

Uzakmasaüstü ile farklı bir lokasyonda kullanmış olduğumuz programdan çıktı almak istiyoruz. Uğraşıyorum araştırıyorum bir türlü yapamadım. Bunu nasıl halledebilirim. Driver ı yok hiçbiryerde.

Sonrasında actıgımda sürekli olarak uzakmasaüstü yönlendirme yazdırıyor diyor sağ alt köşede yazıcı çalışıyor gibi oluyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim. Çok acil yardımlarınızı istiyorum arkadaşlar. 

Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkürlerimi borç biliirim. 

Gönderildi : 03/07/2012 17:36

(@alibirinci)
Gönderiler: 278
Reputable Member

" IBM Proprinter " Olarak Sisteme tanıt.  sorununuz kalmayacaktır.

Gönderildi : 03/07/2012 20:26

(@muratatasoy)
Trusted Member
Konu başlatıcı

windows server 2008r2 ye kuracagım printer bu şekilde mi olacak.? IBM Proprinter diye. Fakat baktıgımda Generic in icinde ibm 9 pin olarak var bunu internetten driverini bulup mu kurmam lazım ?

Gönderildi : 03/07/2012 20:35

(@alibirinci)
Reputable Member

2008 de driver adını değiştirdiler. "Generic -> Generic IBM Graphics 9Pin"  Driverı işini görecektir.

Gönderildi : 03/07/2012 20:54

(@muratatasoy)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Son bir sorum olacak. 

Local de kurulu olan printer ismi ibm proprinte L II  

servera kuracagım yazıdı generic IBM graphics 9 pin bu şekilde mi sorun cıkarmaz degil mi ? birde server a kurarken lpt olarak mı kurayım bunu ? yoksa TS001 olarak mı 

Gönderildi : 03/07/2012 20:57

(@alibirinci)
Reputable Member

IBM Proprinter - Generic 9pin Sorun Cıkartmaz. zaten loglarada bunun error atıyordur. bu eşleşme otomatik olmayabiliyor bazen. sizen manuel olarakda yapmanız gerekebilir.

Gönderildi : 03/07/2012 21:14

(@muratatasoy)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Peki uzakmasaüstüne baglandıgım zaman  sürekli olarak " uzakmasaüstü yönlendirme yazdırıyor " diyor sağ alt köşede yazıcı çalışıyor gibi oluyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim. bu hatalı yuklemeden mi kaynaklanıyor ?

Gönderildi : 03/07/2012 21:15

Paylaş: