Forum

Windows 7 Starter i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Starter ile Ağ üzerindeki Paylaşılmış Klasöre Erişim

3 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
1,300 Görüntüleme
(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

İlginç bir sorun ile karşı karşıyayım. Windows 2008 server R2 Found. var. Bu sunucu üzerinde iki klasör paylaşıma açık. Daha düne kadar windows 7 starter olan makine bu paylaşımlı klasörlerden bir tanesine girebiliyordu. Ben sunucu üzerinden ikinci klasöre erişim için bir kullanıcı oluşturup o oluşturduğum klasör için yetki verdikten sonra kullanıcı 1. klasörede erişemez oldu. Kullanıcı bilgisayarında \\serveradı yazdığımda paylaşımdaki klasörleri görmesi lazım ama göremiyor ve bulunamadı şeklinde hata veriyor. Ancak bu klasörlere diğer bilgisayarlar giriş yapabiliyor.

Windows 7 starter olan makinede bir şeyler eksik ama nedir? anlayamadım? yardımcı olur musunuz lütfen? Ortamda domain bulunmuyor.  

Gönderildi : 18/06/2012 13:49

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

sunucuya ip adresi üzerinden ping atabiliyorum. \\hostname ve \\ipadresi dediğimde windows \\serveradi öğesine erişemiyor. Adın yazımını denetleyin doğruysa ağınızla ilgili sorun olabilir şeklinde hata veriyor. Hata kodu: 0*80070035 Ağ yolu bulunamadı.

Gönderildi : 18/06/2012 13:52

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

sfc scannow komutu ile sistem dosyalarının bozuk olduğunu gördüm. İşletim sistemini tekrar kurduğumuzda sorun düzelmişti.

Gönderildi : 03/07/2012 12:11

Paylaş: