Forum

Workgroup üzer...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Workgroup üzerinde klasör paylaşımı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
316 Görüntüleme
(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, şirketimizin şubesinde workgroup üzerinde dosya paylaştırmayı düşündüğüm bir makine var (windows 7), ağdaki kullanıcıları parolalarıyla beraber bu makinede tanımladım, sorum belki saçma olacak ama bu tanımladığım kullanıcıların bu makinede oturum açmasını istemiyorum sadece ağdan paylaşımlara erişsin istiyorum böyle bir şey mümkünmü (policy vs.), yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 07/05/2012 18:06

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4331
Co-Helper

Bu amaç için server işletim sistemleri kullanmalısınız. Register üzerinden istediğiniz yapılabiliyor fakat erişim problemleri yaşanıyor. 

Böyle amaçlar için 7 de kimlik bilgisi yöneticisi geldi inceleyiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/05/2012 18:52

(@zekieren)
Gönderiler: 216
Reputable Member
Konu başlatıcı

İbrahim bey yanıtınız için teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/05/2012 14:34

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Windows 7 de de bu isteklerinizi yapabilirsiniz.

Erişimlerde yetki özelliklerini kullanmak istiyorsanız. Öncelikle parola korumalı paylaşımı kapatın.

Sonrasında diğer bilgisayarlardaki kullanıcıları bu sistemde kullanıcı olarak açın.

kendi kullanıcılarınız için ihtiyaca göre gruplar oluşturun.

paylaşım vereceğiniz klasörü paylaşıma açın.

gelişmiş paylaşıma girip hangi grubun hengi yetkilerle erişeceğini belirleyin.

Ayrıca paylaşımdaki klasörlerde yetkileri değiştirmek için Güvenlik sekmesindeki ayarlar ilede paylaşım içindeki klasörlerin yetkilerini ayrı ayrı belirleyebilirsiniz.

Bu şekilde paylaşımlarınızı ve gerekiyorsa tek makina üzerinde yedeklemeleri yapabilirsiniz. 

Kullanıcı sayınız nedir bilmiyorum ama Win7 max 20 kullanıcıya kadar paylaşım yeteneğine sahip. 

eğer kullanıcı sayınız bundan fazla ise aynı anda erişim esnasında sorun "izininiz yok" vb. hatalar alabilirsiniz.

Bu türden sorunlarla karşılaşabilme durumunuz varsa

2008 Foundation Server yazılımıyla birlikte giriş seviyesi bir sunucu almak mantıklı olacaktır.

Gönderildi : 10/05/2012 15:07

Paylaş: