Forum

Windows Aktivasyon

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Aktivasyon

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
457 Görüntüleme
(@MertAkin)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar lisanslı windows ve office'm var bunları kurup aktive ettikten sonra bilgisayarımın imajını alsam daha sonra ilerde bi sorun olduğunda imajından tekrar kursam bilgisayarı tekrar windows ve officeyi aktive etmem gerekir mi?

Gönderildi : 22/04/2012 20:57

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba,

İşletim Sistemi için tekrar aktivasyon gerekiyor. Fakat Office için gerekli değil. 

Gönderildi : 22/04/2012 21:40

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Arkadaşlar lisanslı windows ve office'm var bunları kurup aktive ettikten sonra bilgisayarımın imajını alsam daha sonra ilerde bi sorun olduğunda imajından tekrar kursam bilgisayarı tekrar windows ve officeyi aktive etmem gerekir mi?

Aldığınız yazılıma göre değişir mi? Bilemiyorum ama ben acronisle alıyorum bir daha aktivasyon yapmadan geri dönüşü bitirip kullanıyorum.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/04/2012 03:23

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Bende imagedan dönüşlerde yeniden aktivasyon yapmadan kullandım.

Gönderildi : 23/04/2012 03:35

(@MertAkin)
Gönderiler: 82
Estimable Member
Konu başlatıcı

Ghost'tan imaj almayı düşünüyorum ama eğer her seferinde aktivasyon işlemi yapmıycaksam acronis'lede yapabilirim. Önerebileceğiniz başka program varmı?Ben en son imaj aldığımda ghost'tan ms-dos üstünden almıştım bunun gibi bi kaç imaj daha aldım fakat çok sağlıklı olmadı imajdan tekrar kurmak istediğimde bazı hatalar aldım ve sıfırdan tekrar kurmam gerekti. İşletim sistemi açıkken imaj alabileceğim bir yazılım varmı? Ayrıca imajı harici bir diske alıp oradan kurulum yapabilirmiyim yoksa illa dvd'yemi çekmem gerek?

Gönderildi : 23/04/2012 13:51

Paylaş: