Forum

Explorer.exe Cpu Ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Explorer.exe Cpu Kullanımı %90

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
721 Görüntüleme
(@EyupAYDEMIR)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

4 Çekirdekli 8 GB Memory Windows 7 64 Bit işletim Sistemli HP Hazır PC Alan Bir Müşterim İnternet Explorer'da Birden Çok Sayfa Açarak İşlem Yapmak Zorundadır. Fakat İnternet Explorer Açtıktan Kısa Bir Süre Sonra CPU Kullanımı % 80 - 90 Olarak Görünüyor. Bende İnternet Exploere Yerine Google Chrome veya Mozilla Kullanmasını Önerdim Kendilerine Fakat Onlarda da Aynı Sorunu Yaşadık Sizlerden Ricam Bana Bu Konuda Yardımcı Olabilirmisiniz

Not : Sistemde Kurulu Programlar : Office 2010 - Eset Antivirus - Hepsi Bu Kadar Eset'i Disable Ettik Fakat Bir Sonuç Alamadık Bilginize 

Gönderildi : 03/04/2012 17:25

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4340
Co-Helper

Bu durum özelleşmiş web sayfalarında mı yaşanıyor yoksa google ana sayfasında bekleme durumunda bile % ler bu şekilde mi.

Browser eklentilerini  kontrol edebilirsiniz varsa Flash player'ları kaldırarak deneyebilirsiniz. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/04/2012 20:15

(@EyupAYDEMIR)
Gönderiler: 44
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba İbrahim Bey

Bu Sorunum Genel Olarak Tüm sitelerde Yaşamaktayım Google Ana Sayfası Hariç Heryerde

Gönderildi : 09/04/2012 03:55

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4340
Co-Helper

O zaman Flash ve jscript gibi eklentileri kontrol edin.

Sisteminizde trojan, worm da olabilir cookie yöntemiyle birşeyler aktif oluyor olabilir eset harici araçlarla da tarama yapın. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/04/2012 14:01

Paylaş: