Forum

Değişik Donanım ima...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Değişik Donanım imaj recorvy

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@emrahcan)
Gönderiler: 31
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Elimizde 20 tane değişik donanımlara sahip bilgisayarlar bulunuyor ve bu bilgisyarların acronis ile alınmış image dosyaları var toplam 20 bilgisayarın image kapasitesi 400 Gb falan tutuyor.

tek image hazırlayıp hepsine o image recorvy yapmak ve açtığımda bütün driver otomatik olarak kurmasını istiyorum 20 tane bilgisayarın system driverları elimde bulunuyor setup şeklinde anlattığım üzere bu işi yapan bir program varmı dır veya nasıl yapılır bir makale varmıdır.

Teşekkür Ederim..

Gönderildi : 03/04/2012 11:55

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4340
Co-Helper

Cihazların anakart chipset farklılığı var ise, kurulum sonrası IDE device standart hale getirilerek image alınır. 

Alınan image dan standart veya universal restore ile dönülür. İndirilip elde tutulan Driver Pack programı çalıştırılarak güncel device sürüleri yüklenerek işlem tamamlanır. (3 click)

İsmini tam hatırlayamadım dpr veya dvp isminde yine driver pack çilerin hazırladığı ufak bir tool var bununla .inf leri otomatik kurdurabilirsiniz.

Device driver söz konusu olduğunda setup kurdurulmaz bunun yerine .inf ler systeme load edilir en olmadı .msi dosyaları haline getirilirek çalıştırılır. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/04/2012 12:18

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhaba ,

Elimizde 20 tane değişik donanımlara sahip bilgisayarlar bulunuyor ve bu bilgisyarların acronis ile alınmış image dosyaları var toplam 20 bilgisayarın image kapasitesi 400 Gb falan tutuyor.

tek image hazırlayıp hepsine o image recorvy yapmak ve açtığımda bütün driver otomatik olarak kurmasını istiyorum 20 tane bilgisayarın system driverları elimde bulunuyor setup şeklinde anlattığım üzere bu işi yapan bir program varmı dır veya nasıl yapılır bir makale varmıdır.

Teşekkür Ederim..

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/11/23/acronis-universal-restore.aspx

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 03/04/2012 12:18

(@emrahcan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkürlet

Gönderildi : 03/04/2012 12:41

(@emrahcan)
Eminent Member
Konu başlatıcı