Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

VHD Boot

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
356 Görüntüleme
(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member
Konu başlatıcı

Selam Aleykum!

Arkadaşlar, VHD kurdum, sonra restart edib, CMD ile diskpart komutu ile VHD`ni attach yaptım, bunu yaptıkdan sonra OS yazmak isteyince VHD`im listede göründü, OS`ni yazdım, normal şekilde kurulum oldu.Ancak şimdi VHD`de olan OS`den açmak isteyince, VHD`den Boot yapamaz diye error geliyor.

Önceden çok teşekkür ederim!

Gönderildi : 18/02/2012 16:14

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Merhaba,
Ferhad hocam soruunu ve ne yapmak istediğini biraz daha açarmısın?
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/02/2012 16:40

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam, özür dilerim!

Şimdi daha detaylı anlatmağa çalışacam, İnşAllah!

Disk Manage`den Create VHD yaptım.

Sonra bu VHD`ye OS yazmak istedim, hepimiz bildiyi gibi, kurulum DVD`den boot yapınca, VHD diski gözükmüyor.

Reapir Computer`den Command Prompt kullanıb, diskpart menyusu vasitasila, select vdisk file="vhd path`ı"nı yazıb attach yaptım.

Sonra VHD diskide gözükmeye başladı, ama şuna OS yazmak isteyince, uyarı yazıyordu ki, buna OS yazmak olmaz, buna bakmayarak ben yazdım, düşündüm ki, olur.

Ancak, kurulum normal tamamlandıkdan sonra error geldi ki, bes Boot from VHD olmaz.

Anlamadım ki, niçin bu erroru aldım.

Umarım detaylı anlata bilmişim, İnşAllah!

Bir daha her kese teşekkür ederim!

Gönderildi : 18/02/2012 20:25

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Şükür Olsun ki, sorun hall olundu.

Her şeyi doğru yapmışam, sorun professional editionı yüklediyim için olmuş.

VHD Boot ancak Ultimate ve Enterprise tarafından destekleniyor.

Bir daha her kese teşekkür ederim!

Gönderildi : 20/02/2012 00:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Geçmiş olsun Ferhad hocam.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/02/2012 12:06

(@farhadkarimov)
Noble Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim hocam.

Gönderildi : 20/02/2012 12:26

Paylaş: