Forum

Windows 7 üzer...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 üzerinde HP1010 printer ortak kullanım sorunu

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
557 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

windows 7 x64  makineme HP 1010 USB ile bağlı. (Windows 7 de Hp1010 sürücüsü olmadığından HP1015 driverını kullanarak yazdırıyorum.)

Windows XP makine ile bu yazıcıyı ortak kullandırtmak istiyorum.fakat yazıcıyı iki işletim sistemine de usb ile bağladım usb ile direk bağlı olan kullanıcı çıktı alabilirken diğer kullanıcı çıktı alamıyor.

Windows 7 makine bağladığımda ek olarak şunu da yaptım; Yazıcı özelliklerinde Paylaşım kısmında yer alan Ek sürücüler diyerek X86 sürücüsünüde yüklememe rağmen, yazıcı windows xp makine de spooller servisinin durmasına sebep verdi.

Bu problemi çözen var mı?

Windows XP'de mi share ediyim yoksa windows 7 makine de mi? Windows XP makinemi de Windows7 ye yükseltsem ortak çıktı alabilirler mi?

Teşekkürler

Gönderildi : 25/01/2012 14:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bu http://www.cozumpark.com/forums/thread/245008.aspx  şekilde çözmüştüm umarım işinize yarar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/01/2012 17:08

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Rıza merhaba teşekkür ederim cevabın için;

Konu biraz farklı sanırım

2 pc var ve yazıcıyı ortak kullanmak istiyorlar.

Windows 7 x64  - HP 1010 - Windows XP (usb ile direk bağlı pc)

sorun windows 7 ye kurunca xp makine gönderemiyor, yazıcıyı xp ye kurunca windows7 makine gönderemiyor. Windows 7 tarafında paylaşım ek sürücüler kısmında x86 için driver tanımlaması yapınca aslında xp makine driverı yüklüyor fakat yazdırma biriktiricisi servisi duruyor sonra.

Gönderildi : 25/01/2012 17:36

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Bendeki sorun aynı şekildeydi resimdeki ayarları yapınca sorunum düzeldi. Aynı şekilde postta yardımcı olduğum kişide sorununu halletti.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/01/2012 18:02

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Çözüm : 

Windows Xp makineye usb kablo ile  DOT 4 olarak tanıttım. HP Laser jet III sürücüsünü kullan seçtim. Windows 7 ve Windows xp her ikisi de yazdırıyor.

Gönderildi : 25/01/2012 21:45

(@www-rizasahan-com)
_

Geçmiş olsun Deniz abi sende farklı yöntemle çözmüşsün 🙂

Gönderildi : 26/01/2012 00:12

(@DenizASLAN)
Noble Member
Konu başlatıcı

Geçmiş olsun Deniz abi sende farklı yöntemle çözmüşsün 🙂

🙂 Rıza, çıktı alıyoruz sorun yok ama, yazıcı çıktıları çok açık yazdırıyor, toner ile ilgisi yok kendi driverına çekince normale dönüyor.

Gönderildi : 26/01/2012 14:22

(@AbdulazizYASAR)
Gönderiler: 2
New Member

Arkadaşlar benimde buna benzer   bir sorunum var. şöyle ki: yazıcı HP LJ 1020 Xp işletim sistemi olan bilgisayara USB kablosu ile bağlı bu bilgisayardan yazdırabiliyorum. bu yazıcıyı paylaşıma açtım. win7 32 bit işletim sistemi olan bir bilgisayardan da yazdırabiliyorum. ama başka bir Win7 32 bit işletim sistemi yüklü olan bilgisayarda ağda bu bilgisayarı ve paylaşıma açılmış folder ve yazıcıyı görüyorum yazıcının üzerine gelip sağ klik aç veya bağlan dediğimde " yerel yazdırma biriktiricisi hizmeti çalışmıyor. Biriktiriciyi veya bilgisayarı yeniden başlatın diyor." ben yerel yazdırma biriktiricisi stop start ediyorum ama gene aynı hatayı veriyor. bilgisayarı restart ettim ama gene aynı hatayı veriyor. acil yardımcı olabilecek arkadaş varmı? cevaplarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 02/05/2014 19:08

Paylaş: