Forum

"Generic Host ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

"Generic Host Procces for Win32 Services" Hatası

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
375 Görüntüleme
(@MetehanOzdogan)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Geçen gün firmanın dağılmış olan IP yapılandırmasını yeniden değişme ihtiyacını duyduk. Bu sebeple oluşturduğumuz tabloya göre mesai saati dışarısında içeride bulunan 60 bilgisayar ve network cihazının IP'lerini yeniden verdik.

Yaptığımız kontrollerde herhangi bir isim veya ip çakışması yok ve böyle bir hata almıyorum fakat çoğu bilgisayarda ve maalesef Server 2003 yüklü sunucularımda altta ekran görüntüsünü paylaştığım hatayı alıyorum.

İnternette yaptığım araştırmalarda virüs olabileceği belirtilmiş. Bu değişim sırasında içeride bulunan tüm clientlerin internet erişimlerini açmak zorunda kaldık. Çünkü aynı zamanda ISA'dan Fortigate'e geçiş yapmaya çalışıyorduk.

Bahsettiğim hata Windows 2008 sunucumda, Windows 7 ve Vista makinelerde çıkmıyor. Hata ile ilgili Microsoft'un yayınladığı Patch vardı ve bunu yükledim ama sorunla hala karşılaşıyoruz.

Bu hata ile ilgili fikri, çözüm önerisi, sebep bilen varsa yardımcı olabilirse çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 25/01/2012 11:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Sistemi güncel bir antivirusle taratırsanız iyi olur. Bir kaç yerde karşılaşmıştım nod32 ile aşmıştım sorunu. Şu anda nod 32 4.2 var trial sürüm indirip 30 gün olarak kullanabilir bu arada gözlemlemiş olursunuz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/01/2012 16:47

(@MetehanOzdogan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

1-2 makineye KAV Boot disk ile tarama yaptım ve ciddi sonuçlara ulaştım. Bunun virüsten kaynaklı bir sebep olduğuna emin olmuş gibiyim. Yine de farklı teoriler varsa paylaşılırsa sevinirim.

Gönderildi : 25/01/2012 17:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Nod32 ile gözlemlemenizi yinede öneririm.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/01/2012 18:00

(@CihanKol)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhaba,

Karşılaştığınız problem " kido " virüs problemi olduğunu düşünüyorum. http://support.kaspersky.com/viruses/utility adresinden KidoKiller programını indirin. Ardaından bununla sistemi taratın. ve Kido virüsünü sistemden temizlemek için gerekli olan 3 security path ini geçin sorununuz düzelecektir. Ancak Kido virüsü network üzeinden devamlı atak yaparak sisteme yayılır. Şayet windows updatelerinde eksiklik var ise diğer makinalarda da karşılaşmanız muhtemeldir.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 25/01/2012 18:12

(@MetehanOzdogan)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Karşılaştığınız problem " kido " virüs problemi olduğunu düşünüyorum. http://support.kaspersky.com/viruses/utility adresinden KidoKiller programını indirin. Ardaından bununla sistemi taratın. ve Kido virüsünü sistemden temizlemek için gerekli olan 3 security path ini geçin sorununuz düzelecektir. Ancak Kido virüsü network üzeinden devamlı atak yaparak sisteme yayılır. Şayet windows updatelerinde eksiklik var ise diğer makinalarda da karşılaşmanız muhtemeldir.

İyi Çalışmalar

Bahsettiğiniz uygulamayı, hata aldığım bir istemcide hemen denedim ama temiz çıktı. Aynı makineyi bir de KAV Boot ile deneyeceğim bakalım o ne yapacak teşekkürler.

Gönderildi : 25/01/2012 18:44

(@CihanKol)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhaba,

O Halde istemcinin security patchlerinin tam olduğundan emin olunuz

Gönderildi : 25/01/2012 19:44

Paylaş: