Forum

Windows 7 Real VNC ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Real VNC erişimi

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
964 Görüntüleme
(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

merhabalar;

Windows XP kullanırken kullanıcılara bağlantı için VNC yazılımını kullanıyordum, şimdi pc lere windows 7 x64 kurmaya başladım fakat bir türlü Win7 yüklü bir makineye VNC ile erişim yapamadım.

1- Güvenlik duvarını kapatıyorum, erişim sağlamıyor, ping dahi atmıyor.

2- Güvenlik duvarı açıkken Real VNC programına izin veriyorum, erişim sağlamıyor.

3- Güvenlik duvarı gelişmiş ayarlara gidip, yeni bir kural tanımlıyorum, 5900 numaralı port için, bu sefer şifre ekranına geliyor fakat şifreyi kabul etmiyor, (şifre basit bir şifre yanlış yazmam mümkün değil)

Ne yapmak gerekiyor, Localde Windows 7 x64 kurulu makinelere erişimleri VNC ile sağlamak için.

teşekkürler

Gönderildi : 04/01/2012 21:00

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Servislerden Firewall servisi açık ancak denetim masasından kapalı olsun port sorunu yaşamazsınız ancak muhtemel Desktop AV bağlantıyı kesiyor olabilir.

Wireshark ile network' ü dinleyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/01/2012 00:25

(@CemalettinGezer)
Gönderiler: 37
Trusted Member

Bende aynı sorunu yaşamıştım Ama radmin 3.4 ve damaware kurdum sorun kalktı kullanıyorum. TeamViewer ilede local ağda bağlanabilirsin. ayarları için  Genel bölümünde en altta yerel ağda ıp adresi ile bağlantı bölümünü özel olarak kabul et ayarlarsan sorunsuz bağlanabilirsin..

Gönderildi : 05/01/2012 01:32

(@DenizASLAN)
Gönderiler: 808
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Servislerden Firewall servisi açık ancak denetim masasından kapalı olsun port sorunu yaşamazsınız ancak muhtemel Desktop AV bağlantıyı kesiyor olabilir.

Wireshark ile network' ü dinleyebilirsiniz.

Hakan hocam teşekkür ederim cevabınız için, sorun VNC'nin free sürümünün win7 altında çalışmaması şeklinde gözüküyor, enterprise license alınarak bağlantı sağlanılıyor muş, test etcem fakat bir şey sormak istiyorum, windows 7 firewallı etki alanı  için açma ve kapatma yetkisi hangi kullanıcıdadır, domain yöneticisi hesabı ve local admin hesabı dahil kapatmıyor.Policy ile uygulanmış firewall açık kalsın diye bir ayar da yok.

Gönderildi : 05/01/2012 18:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Lokal admin = domain admins grubu üyesi herkes bunu kapatabilir, GPO yok ise başka bir yazılım ( Desktop AV ) kontrol ediyordur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/01/2012 23:56

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

Win 7 Pro 64 Bitte TightVNC var. Onu da kullanabilirsin.

Gönderildi : 20/01/2012 13:22

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Ağ bağlantısnın ortak ağ olarak seçilmişse dış bağlantılara izin vermez sistem

Gönderildi : 21/01/2012 01:18

Paylaş: