Forum

Win2000 professiona...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win2000 professional usb driver yükleme

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
378 Görüntüleme
(@ismailAKBIYIK)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar elimizde win2000 de çalışmakta olan bir program var. donanım sorunu nedeniyle yeni bir bilgisayara geçiş yapmak istiyorum. fakat cihaz da ps/2 giriş yok bu yüzden usb klavye mouse windows ekranında driver ını yükleyemiyorum. yada sisteme otomatik bir batch yazılabilirmi. devamlı entera bassın gibi .acaba driverları otomatik yükle diye bir seçenek varmıdır? çalışan sistemimde bu ayarları yapıp yeni bilgisayarıma klonlayarak diskleri yapabilirmiyim. yada başka bir fikri olan varsa sevinirim.

Gönderildi : 16/11/2011 18:55

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32961
Illustrious Member Yönetici

Sorunu tam anlayamadım ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/11/2011 01:34

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Anladığım durum

Eski win 2000 işletim sistemini Yeni bir anakarta bağlamak istiyorsunuz. Anakartta usb haricinde giriş yok. ve usb sürücüleri yükleyemiyorsunuz ?

Öneri

Eski bilgisaayrınız çalışıyorsa usb sürücüleri eski donanımda yükledikten sonra anakartı değiştirin.

Gönderildi : 20/11/2011 20:53

(@ismailAKBIYIK)
Gönderiler: 46
Trusted Member
Konu başlatıcı

Eski bilgisayarda yeni anakarta ait olan ethernet kartının driverını yükledim birde bilgisayara vnc yükledim.

sistemi yeni bilgisayara taktığımda ethernet kartı driverı gördü ve dhcpden otomatik ip aldı. vnc bağlantısı kurdum.

klavyeye ait olan driver uyarısını vnc üzerinden yüklemesini gerçekleştirerek sorunumu çözmüş oldum.

Gönderildi : 09/01/2012 15:56

Paylaş: