Forum

Projeksiyon sorunu ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Projeksiyon sorunu (Fujitsu S760 - SANYO PLC-XU105)

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
848 Görüntüleme
(@ondernuray)
Gönderiler: 42
Eminent Member
Konu başlatıcı

Şirketimizde toplantı odasında kullanılan 2 adet SANYO PLC-XU105 model projeksiyon var. Bu projeksiyonlarda Fujitsu s760 model notebooklardan görüntü aktaramıyorum. FN+F10 yaptıktan sonra görüntü pır pır ediyor ama projeksiyona gelmiyor. Sebebini bir türlü çözemedim. Kullanılan işletim sistemi windows xp. Bağlantı türü vga. Intel mobile grafik çipseti kullanılıyor. Bütün çözünürlük ve hz ayarlarında denedim ama olmadı. Grafik, chipset ve biosu güncelledim olmadı. Bios ayarlarını fabrika ayarlarına çektim.

Bios ekranındayken ve bilgisayar açılırken görüntü geliyor daha sonra windows logon ekranı çıktığı anda projeksiyonla bağlantı kopuyor. 

Yardımınızı rica ediyorum. 

Gönderildi : 16/11/2011 18:37

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Merhaba ,

Garip bir öneri olabilir ama başıma geldiği için biliyorum.Kullanıcının makinedeki yetki nedir?Power User mı/Administrator mı?

Kısacası makineyi lokal admin kullanıcısı ile açıp görüntü aktarımını deneyebilir misiniz?

Saygılarımla.

Gönderildi : 17/11/2011 01:56

(@ondernuray)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Önerinizz için teşekkür ederim. Makinayı kendi admin hesabımla açtım ama sorun düzelmedi.

Fakat yeni birşey gördüm. Makinayı SAFE MODE ile başlattığımda görüntüyü yansıtabiliyorum.

Gönderildi : 17/11/2011 11:44

(@tolgaasik)
Gönderiler: 383
Illustrious Member

Muhtemelen sizin sorununuz ekran kartı driver 'ından kaynaklı gibi görünüyor. Çünkü Güvenli mod açılışta, vga.sys isimli standart ekran kartı sürücüsünü kullanır.Eğer bu şekilde görüntü alabiliyorsanız, demek ki sorun sizin ekran kartınızın sürücüsündedir.

Saygılarımla.

Gönderildi : 20/11/2011 13:40

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

çözünürlüğü düşürüp deneyin (başıma gelmişti)

Gönderildi : 20/11/2011 15:54

(@ondernuray)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bende öyle düşünüyorum. Intelin en son versiyon grafik sürücüsünü kullanıyorum.

6.14.10.5387

Bütün çözünürlük ve Hz ayarlarında denedim.

Gönderildi : 21/11/2011 18:07

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Vga seçiyor sanırım cihaz. Her iki üründe fujitsu, bence bir servisi ile görüşün. Elbet bu sorunu yaşana biri daha önceden olmuştur, servis size bununla ilgili bilgi verecektir.

Gönderildi : 26/11/2011 04:35

Paylaş: