Forum

CD'den Yükleme...

Bildirimler
Hepsini Temizle

CD'den Yüklemek İçin Bir Tuşa Basın Sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,869 Görüntüleme
(@gokhanhacioglu)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, çok basit denecek bir hatayı malesef çözemedim. Bu yüzden müşterime mahcup durumda kalmak istemiyorum. Sorunum şu şekilde..

Bilgisayar açılırken CD-ROM üzerinden açılış veriyorum. HD'yi görüyor ve format atıyor. Gerekli bölümleri ayarlıyor ve formatı başlatıyorum. İlk yükleme işlemleri tamamlandıktan sonra bilgisayara reset atıp Windows XP penceresindeki yüklemeleri yapması gerekirken tekrar ilk format başlangıcına giriyor. Dikkat ettiğim bir nokta, CD'den Yüklemek İçin Bir Tuşa Basın yazısının çıkmayaşı. Bu yazı çıkmayıp otomatik olarak formata yönlendiriyor ve sistem yüklemesine geçmiyor. İlk defa başıma böyle birşey geldi. Sizlerle paylaşmak istedim. Umarım yardımcı olursunuz..

Gönderildi : 06/09/2011 13:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

İlk restarttan sonra Yükleme için bir tuşa basın ekranı gelmesi olağan bir durum bu kısımda hiç bir tuşa basmayın kurulum devam etsin.Eğer tuşa basmıyorsanız ona rağmen bu işlem oluyor ise klavyede bir tuş v.s. takılma durumu olabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/09/2011 13:18

(@gokhanhacioglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hiçbir tuşa basmıyorum. Kendisi otomatik olarak ilerliyor. Restart sonrasında yine format ayarlarının yapıldığı yere giriyor. XP yükleme kısmına geçmiyor. Klavyede herhangi bir tuş takılma olasılığı yok, çünkü aynı klavye ile başka bir bilgisayara format attım.

Gönderildi : 06/09/2011 13:39

(@caylikadir)
Gönderiler: 52
Trusted Member

cd yi nerden bulduğunda çok öenmli türklerin yaptığı bol trojanlı başlangıcı değiştirilmiş windows cdlerinde bunların olması çok normaldir 

bir çöüzm oalrakta şunu deneyebilirsin ilk kurlum başlayıp pc kendini restart ettiğinde cd yi çıkar boot ekranı geçince tekrar tak bence sorun çözülür  

Gönderildi : 06/09/2011 14:11

(@gokhanhacioglu)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sorun BIOS'tan kaynaklanıyormuş. BIOS sıfırladım ve başlangıç olarak CD-ROM seçtim çalıştı. İlginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 06/09/2011 14:54

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Geri bildirim için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/09/2011 15:32

Paylaş: