Forum

Yerel Ağ bağlantısı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yerel Ağ bağlantısı Hakkında Yardım

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
345 Görüntüleme
(@MucahitYILDIRIM)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mrb Arkadaşlar windows xp'de yerel ağ bağlantıları özelliklerinden (TCP/IP) ip değiştirmeyi engellemek istiyorum regedit veya gpedit.msc bu kısıtlamayı nasıl yaparım?

Gönderildi : 06/09/2011 11:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu kullanıcıyı kısıtlı bir kullanıcı yaparsanız eğer bu şekilde zaten değiştiremeyecektir.Denetim masası kullanıcı özelliklerinden sınırlı kullanıcıya çevrirseniz bu dediğiniz gerçekleşir.Ben sınırlı kullanıcı yapmayacağım sadece bu özelliği pasif edeceğim derseniz eğer bunun için 3. party yazılımlar kullanmanız gerekir.Security Administrator isimli program bu iş için biçilmiş kaftan. http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/09/12/security-administrator-program-ile-letim-sistemi-k-s-tlama.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/09/2011 12:03

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

başlat>çalıştır>gpedit.msc

daha sonrasında kullanıcı yapılandırması> yönetim şablonları> ağ>ağ bağlantıları

sağdaki listeden istediğiniz ayarları yapabilirsiniz. kullanıcılar yönetici haklarına sahipse bu bölümde "windows 2000 ağ bağlantıları ayarlarını yöneticiler için etkinleştir" seçeneğini aktifleştirmelisiniz.

Gönderildi : 06/09/2011 12:06

(@MucahitYILDIRIM)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tşk ederim arkadaşlar Yerel ağ bağlantısı özellikleri engelledim bu yeterli benim için 

Gönderildi : 06/09/2011 12:35

Paylaş: