Forum

Xp den Windows 7'ye...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xp den Windows 7'ye geçiş

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
339 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba;

Client bilgisayarları , laptopları Kullanmakda olduğumuz Xp  işletim sisteminden Windows 7 64 bit Enterprise 'a upgrade yaptık.Windows 7  bilgisayar'ın driverları kuruldu.Aktivasyonu yapıldı.Domaine alındı.Problemım şu ;

--A kullanıcısının windows 7 üzerinde profili oluşturuldu.Outlook vs tanımlandı.masa üstümde test amaclı folderler olusturuyorum.Bilgisayarı restart yaptıgımda kullanıcının profılı ılk halıne donuyor yanı ne outlook profılı olusmus durumda nede masa uzerıne olusturdugum test folderları.Nasıl bır cozum onerırsınız acaba?

saygılarımla...

Gönderildi : 20/08/2011 02:47

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar,

Komut satırında SET komutunu çalıştırıp çıktıların arasında  USERPROFILE bölümünde yazanı kontrol eder misiniz?

Eğer burada kullanıcı_adı ya da kullanıcı_adı.domain gibi bir isimlendirme yerine TEMP şeklinde bir isimlendirme var ise profil de sıkıntı var demektir. Kontrol edip döner misiniz?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 20/08/2011 03:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba hocam;

USERPROFILE : C:\Users\kullanıcıadı.domain yazıyor

Gönderildi : 22/08/2011 13:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam merhaba;

sorun virus kaynaklı bır durum.Vırus domaın admın yetkısıne sahıp userları tespıt edıyor.Bunları harf sırasına gore dızıyor.Ilk harf dekı admın usera belırlı aralıklarla bad password gonderıyor.Vırus u temızleyınce sorun kalmadı.

Gönderildi : 09/10/2011 03:07

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar,

Problemin çözülmesine sevindim.

İyi çalışmalar...

Gönderildi : 10/10/2011 01:41

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32998
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bir arkadaşımda benzer bir durum var, hangi virüs buna neden oldu acaba ? Hangi AV ile tespit ettiniz ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/10/2011 12:21

Paylaş: