Forum

Radmin bağlantı sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Radmin bağlantı sorunu hk.

11 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
6,315 Görüntüleme
(@VedatOZTURK)
Gönderiler: 95
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba ;

Kullanıcı bilgisayarlarına kurulu olan radmin programı ile bazı sıkıntılarımız var.Bir kaç bilgisayara bağlantı kuramıyoruz.Bağlanmaya çalıştığımızda aşağıdaki uyarıyı alıyoruz.

Connecting to 192.168.1.115
Server version is 3
Windows Authentication: Using username/password/domain from current user
Incorrect password
Windows Authentication: Using entered username/password/domain
Incorrect password

bağlanmak isterken ip numarasınıda kullansak bilgisayar isminide kullansak aynı uyarıyı alıyoruz

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 16/08/2011 18:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Sanırım siz bağlantı için windows authentication metodunu kullanıyorsunuz ancak bunun için izin vermeniz gerekli.

Sakın nasıl demeyin yıllar önce kullandığım kadarı ile hatırlıyorum, ya radmin üzerinden bir şifre tanımlıyorduk yada windows kullanıcısı.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/08/2011 01:04

(@VedatOZTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sanırım siz bağlantı için windows authentication metodunu kullanıyorsunuz ancak bunun için izin vermeniz gerekli.

Sakın nasıl demeyin yıllar önce kullandığım kadarı ile hatırlıyorum, ya radmin üzerinden bir şifre tanımlıyorduk yada windows kullanıcısı.

Hocam kullanıcıların bilgisayarlarında "bu bilgisayara şu kullanıcılar bağlanabilsin" adı altında yetkilendirme yapıyoruz.Fakat yetkilendirmede bir sorun yok.A bilgisayarını kontrol ediyorum.helpdesk kullanıcısı ile bilgisayara bağlanma yetkim varken bağlantı yapamıyorum.Radmin programını bir türlü oturtamadım.Başka bir program mı baksam diye düşünmeye başladım

Gönderildi : 19/08/2011 17:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Aslında çok basit bir program, dediğim gibi yıllar önce kullandım, eğer sende helpdesk ile giriş yaptı ise sorun yok ama sen administrator ile oturum açmış isen bağlantı olmaz.

Dameware deneyebilirsin.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/08/2011 18:20

(@ahmet.sonmez)
Gönderiler: 17
Eminent Member

merhaba,

kullanıcın bilgisayarına radmin server ı kurup "premission" üzerinden kullanıcı ve şifresini tanımladınız mı?  Hakan hocamızın dediği gibi aslında arayüz ve kullanım bakımından çok rahat kullanabileceğiniz bir program radmin. şuanda ben aktif olarak kullanıyorum.

kolay gelsin. 

Gönderildi : 22/08/2011 02:07

(@VedatOZTURK)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

kullanıcın bilgisayarına radmin server ı kurup "premission" üzerinden kullanıcı ve şifresini tanımladınız mı?  Hakan hocamızın dediği gibi aslında arayüz ve kullanım bakımından çok rahat kullanabileceğiniz bir program radmin. şuanda ben aktif olarak kullanıyorum.

kolay gelsin. 

Hocam yetkilendirmeleri yapıyorum fakat şöyle bir sıkıntı var ; Kullanıcı isimleri yerine mac adresi yazıyor sürekli

Gönderildi : 23/08/2011 18:45

(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member

HOCAM RADMİN DE WİNDOWS GÜVENLİK DUVRAINDAN PORTUNU BELİRTMİŞSEN BAĞLANTIDA SIKINTI OLMAZ AMA WİN 7 SADECE RADMIN SERVER I SEÇMEN YETERLİ...DİĞER KARŞI PC İÇİNDE AYNISI GEÇERLİDİR...

Gönderildi : 24/08/2011 17:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

HOCAM RADMİN DE WİNDOWS GÜVENLİK DUVRAINDAN PORTUNU BELİRTMİŞSEN BAĞLANTIDA SIKINTI OLMAZ AMA WİN 7 SADECE RADMIN SERVER I SEÇMEN YETERLİ...DİĞER KARŞI PC İÇİNDE AYNISI GEÇERLİDİR...

Neden büyük harf kullanıyorsunuz ?

Gönderildi : 24/08/2011 19:19

(@Anonim)
Gönderiler: 0

ilgili ekrana bilgisayardaki kullanıcı/şifre kombinasyonları ile erişebilirsiniz.

Ayarlar kısmından radmin için kullanıcı oluşturup bunuda kullanabilirsiniz. sanırım sizin için daha kolay olacaktır.

Gönderildi : 24/08/2011 21:02

(@CihanKol)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhaba,

RadminServer ve RadminViewer ürünlerinin versiyonları aynı mıdır? Örneğin : RadminServer v:3.x ve RadminViewer v:2.x

Gönderildi : 05/09/2011 12:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bu uzaktan yönetim işlemini şirket içerisinde yani localdemi yapacaksınız?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/09/2011 12:23

Paylaş: