Forum

Windows7 Pro yö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows7 Pro yönetici olarak açma sorunu

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
380 Görüntüleme
(@DoganKIRDEMiR)
Gönderiler: 315
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Ortamda 2008R2 dc bulunmakta win7pro user yetkilerine sahip bir bilgisayarımıza ayrax önmuhasebe programı kurduk.

Yanlız program her açılışta admin şifreleri istemektedir. Özellikler kısmında programı yönetici olarak aç tıkı kapalı durumda.

Burda nasıl bir uygulama ile normal olarak açabiliriz. 

Teşekkürler.

Gönderildi : 15/08/2011 17:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Programın bulunduğu dizine yönetici olmayan usere yazma hakkı verin ntfs izinlerinden böyle deneyin bakalım ne olacak?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/08/2011 17:30

(@DoganKIRDEMiR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Dosyaların bulunduğu bölüme tam denetim verdim ama başarılı olmadı

Gönderildi : 15/08/2011 17:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Ben erp,otomasyon ve kamera yazılımı kullanıyorum admin olmayan kullanıcılarda sorunu bu şekilde aştım.Muhasebe programı desteğini veren firma ile konuyu görüştünüzmü?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/08/2011 18:14

(@DoganKIRDEMiR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Evet konuştum. Programları ile alakalı bir işlem olmadığını kendi sistemimizde sorun olduğu yönünde bir açıklama aldım.

Gönderildi : 15/08/2011 18:36

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Merhaba ,

Dosyaların bulunduğu bölüme tam denetim verdim ama başarılı olmadı

Domainde ki kullanıcıyı o bilgisayarda yerel kullanıcı olarak ekleyip administrator yetkileri verdniz m ?

Gönderildi : 15/08/2011 19:07

(@DoganKIRDEMiR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hayır o şekilde yapmadım. Fiziksel sistem üzerinde sanal sistem oluşturarak muhasebe programlarını orda çalıştırmayı düşünuyorum.

Gönderildi : 15/08/2011 19:14

(@KaVKaZ)
Gönderiler: 34
Trusted Member

Admin yetkisi istiyor ve sen localde domain userına admin yetkisi vererek bu işlemi gerçekeltirmek istemiyorsan o zaman active directory üzerinden user'ı domain admin grubuna eklersen bir sonraki log ininden sonra bu sorunu yaşamazsın fakat benim başıma win7 de domain admin hesabımla oturum açtığımda çok sıkıntılar gelmişti. user dizini altında domain admin için temp dizini oluşturup çok canımı sıkmıştı her log in oluşumda yeni kullanıcı hesabı oluşturmak gibi bir sıkıntı yaratmıştı... 🙂

Gönderildi : 15/08/2011 20:28

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Hayır o şekilde yapmadım. Fiziksel sistem üzerinde sanal sistem oluşturarak muhasebe programlarını orda çalıştırmayı düşünuyorum.

Bu sanal sistem Xp Mode filen mıdır ? eğer öyleyse onuda domaine katman lazım.

Gönderildi : 15/08/2011 20:50

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Bu programda doğrudan çalıştırdığınız Exe kullanılmıyor o exe gidip bir DLL i işletiyor bu sebeple bu uyarıyı sürekli veriyor taki

UAC'yi kapatan kadar

Gönderildi : 24/08/2011 20:59

(@DoganKIRDEMiR)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu sanal sistem Xp Mode filen mıdır ? eğer öyleyse onuda domaine katman lazım.

Merhaba,

Wmware üzerinde bir xp kurup orda local admin yetkisi verdim. Sorun bu sekilde çözüldü.

Teşekkürler.

Gönderildi : 29/08/2011 11:10

Paylaş: