Forum

Windows 7 de 0x8007...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 de 0x80070057 Hatası?

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
6,578 Görüntüleme
(@YunusOzturk)
Gönderiler: 102
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows 0 diskindeki bir bölümü biçimlendiremedi. Hata, yüklemeiçin seçilen bölüm hazırlanırken oluştu. Hata kodu: 0x80070057

Arkadaşlar bu hatayı Sistem kurulumuna başlıyorum.disk silme bölümlendirmelerinin sata ve ide hdd lerde yapıyor.,fakat dosyaların kopyalama aşamasına geldiği zaman bu hatayı veriyor. Çözümü için yardımcı olursanız sevinirim...

bu sorun aynen bendede var forumda aradım baktım çözüm bulamadım. Windows 7 de bu hata cıkıyor ne yapabılır acaba ?

Gönderildi : 19/06/2011 01:37

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Windows sürücüsünü günceleyiniz.

download latest Windows driver update

Kayıt defterini onarınız.

download registry repair software

Hata hala sistemde kalır ise anti spyware yazılımını deneyiniz.

Gönderildi : 19/06/2011 05:41

(@YunusOzturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

daha kurulum yapamiyorum ki neyini guncellim olmayan kayit defterini nasil guncellim

Gönderildi : 19/06/2011 13:51

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

"Sata ve ide disk" yazmışsınız, sadece kurulum yapacağınız diski sistemde takılı bırakarak deneyin. Eğer birden fazla ram takılı ise tek ram bırakın. Ekstra takılı kartlar var ise bunlarıda çıkarın. Hata devam ederse kurulum yapamadığınız diski varsa başka bir sisteme takarak orada formatlayın ve disk düzeltme yapın.

Gönderildi : 19/06/2011 16:27

(@Anonim)

daha kurulum yapamiyorum ki neyini guncellim olmayan kayit defterini nasil guncellim

Bu hata kurulumdan sonraki disk bölümleme sırasında diskde oluşan badsector sonucu verir.Durumu böyle alıgıladım cevabım buna istinaden oldu.

Disk üzerine kurulum yaparken bu hatayı alıyorsanız ki öyle olmuş,Diskinizi söküp bir başka bilgisayara takarak oluşan badsector hdd scan proğramları yardımı ile onarmaya yoluna gidin.Örnegin burada verdiğim araç veya benzer bir aracla bu işlemi yapıp diski tümden biçimlendirek tekrar deneyin bir nevi Low level format gibi...

Gönderildi : 19/06/2011 18:25

(@YunusOzturk)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz bilgiler ve zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim. 

Ben sorunu çözdüm format attım sonunda. Yaptığım yolları sırası ile yazacağım bazıları gereksiz olabilir ama çözümü bulmak için deneme yollarım bunlar oldu:

- İlk önce Windows 7 ile denedim 2-3 defa dediğim gibi bu hatayı verdi 0x80070057 

- Ardından Pardus dvd'si ile format atmak istedim olmadı hep kurulumdan önceki biçimlendirmede kaldı.

-Ardından alıma BIOS dan İşletim sistemi seçeneklerinden "Vista- XP-Other"   seçeneklerinden "Other" seçtim ve bir alt basamakda da HDD bağlantı ayarlarından da "AHCI" olan ayarı "IDE" yaptım ve Windows XP Home Edition'ı kurmayı başardım. 

- Bunları yaptıkdan sonrada MS nin verdiği USB den kurulum tools unu kullanarak Windows 7 yi attım ve kurulum yaptım. Şuan sistemim gayet güzel çalışıyor. Bu arada bütün işleri orjinal Dvd ler ile yaptım eksik dosya filan olması ihtimaline karşı diye.

Belki fazla gereksiz işler yaptım ama belki başka birisine yardımcı olur bu yaptıklarım.

İyiki çözüm park var ... 

Gönderildi : 21/06/2011 13:17

(@Anonim)

dostum  0x80070057 Hatası kesinlikle senin hard diskinin bozuk olmasından kaynaklanıyor ,hard diski değişip format atmayı dene eminimki sorunun giderilmiş olduğunu göreceksin 😉

Gönderildi : 03/10/2011 14:03

Paylaş: