Forum

Windows 7'de İntern...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7'de İnternet Explorer Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
335 Görüntüleme
(@MetinKilincarslan)
Gönderiler: 92
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Kullanıcılardan  birinin DNS'ni manuel olarak girdik uzun süre kullandı, tekrar günün birinde (ben de kendi gözümle gördüm) internette bir problem yaşadığını söyledi. özelliklede bu kullanıcı yurt dışı ve yurtiçi web siteleri fark etmeksizin yoğun bir şekilde kullanıyor. bazı sayfalara problemsiz girerken bazı web sayfaları açılmak için uzun süre bekletiyor açılır veya problemi çözümleme ekranını çıkarıyor yani sayfa açılmıyor. bu herzaman yapmıyor arada. lokasyonda diğer kullanıcılarda herhangi bir problem yok. acaba bu kullanıcının dns manuel girilmiş durumda bazen çözümleyip bazen isim çözümlemesi yapamıyor mu acaba?

veya DNS 1'i türkiyeden yani türktelekom ve DNS 2'yi yurt dışından hızlı ve güvenli bir DNS versek olmaz mı? kullanıcının bilgisayarında herhangi hiç bir problem yok, herşey gayet normal ve problemsiz.

bu konuda engin tücrübe ve bilgilerinize ihtiyacım var. Şimdiden TŞK.  

Gönderildi : 05/02/2011 21:57

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32960
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Birincil dns her zaman için dc olmalı ve dc de ister yurt dışı ister yurt içi dns lere forward edilmeli. Yani özetle elle veya otomatik olması bir şeyi değiştirmez ve birinci ikinci dns düşündüğünüz gibi çalışmıyor,

Birinci dns cevap vermediği sürece ikinci dns' e sorgu gitmez, ancak ilk dns cevap vermez ise ikinci dns e sorgu gider.

Sorun ise bence kullanıcı makinesi ile ilgili, cache i temizlemeyi deneyin olmaz ise format ile temiz bir kurulum veya profil değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/02/2011 02:40

Paylaş: