Forum

Windows 7 de klas&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 de klasör açma problemi

38 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
1,332 Görüntüleme
(@berkantanir)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar öncelikle merhabalar, benim sizlere bir sorum olacak, bu konuda gerçekten inanılmaz derecede üzüntü duyuyorum, çünkü resmen masaüstünün dışında herhangi bir klasöre çift tıkladığımda şöyle bir hata iletisi alıyorum: Bu dosya, bu eylemi gerçekleştirmek için ilişkilendirilmiş bir programa sahip değil. Lütfen bir program yükleyin veya zaten yüklü bir program varsa, Varsıylan Programlar denetim masasında bu programla ilişkilendirin. İşletim sistemin Windows 7 Profesyonel, internette biraz araştırma yaptığımda sadece virüs kaynaklı olduğunu gördüm; ancak benim problemimin virüsten kaynaklanmadığını düşünüyorum. Norton Internet Security 2011 virüsler güncel ve taraması yapıldı. Sistem geri yükleme yapmaya çalıştığımda ise geri yükleme de yapmadı. Diğer bir durumda laptopumda bulunan windows 7 home premium işletim sistemi olan problem. Onda da durum aynı oldu zannedersem ( ki kesinlikle eminim) güncelleme yaptıktan sonra windowsum bu hale geldi onda da ne yazık ki geri yükleme başarısız olduğundan dolayı bir türlü bu durumdan kurtulamadım. Sadece durum klasörlerden ibaret değil, bilgisayarım içinde de durum aynı çift tıklama yaptığımda hep bu hatayı veriyor. Bu konuyu maalesef Microsoft a da danışamadım; çünkü lisanslarıma ait yardım hizmeti süresinin dolduğunu belirttiler.Bu yüzden değerli bilgilerinize sığınarak sizlerden bu konuda yardım talep eder, iyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 05/02/2011 13:22

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bana böre bu bir solucan işi. sisteminizi güncel bir antivirüs programı ile taratırmısınız?

norton dışında bir ürün olsun.

Norman deneyebilirsiniz.

kolay gelsin

Gönderildi : 05/02/2011 14:34

(@berkantanir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar hocam, bu Norman dediğiniz programı kullanmam için ayrıca lisans mı almam gerekiyor? saygılarımla

Gönderildi : 06/02/2011 13:06

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

(@yunuskoc)
Gönderiler: 17
Eminent Member

Merhaba,

Başka free virüs toolları kullanabilirsin. malwarebytes' anti-malware programı ile güvenli mod ile tarıyabilirsin

Gönderildi : 06/02/2011 18:07

(@berkantanir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar tekrardan merhabalar, belirttiğiniz gibi yeni anti virüs sistemleri ile ikişer defa olmak üzere taramaları gerçekleştirdim;ancak ne var ki sonuca ulaşamadım bilginize

Gönderildi : 06/02/2011 18:10

(@berkantanir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlk yazdığımda da belirttiğim gibi bu sorunun kesinlikle Windows 7 güncellemeleriyle ilgisi olduğudur. O sorunun yaratmış olduğu güncellemenin kodlarını veriyorum: KB976902( 12.01.2011 Tarihli silinemiyor ), KB2419640 ( 31.01.2011 silinebiliyor; ancak gelişme olmadı) Bu durumun kesinlikle Microsoft a bildirilmesi gerekiyor; çünkü gerçekten benim gibi yeni güncelleme yapmış olan Windows 7 kullanıcıları bu sorunu yaşayacaktır, aranızda yetkili arkadaşların olacağına inanıyor, iyi çalışmalar diliyorum, saygılar

Gönderildi : 06/02/2011 18:17

(@MutluKOC)
Gönderiler: 25
Eminent Member

Merhaba; Mumin CICEK beyin önerdiği programı http://normanasa.vo.llnwd.net/o29/public/Norman_Malware_Cleaner.exe bağlantısından indirip sistemde tarama gerçekleştirebilirsiniz.

Gönderildi : 06/02/2011 20:34

(@berkantanir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mutlu bey, yardımlarınız için teşekkürler; ancak maalesef bir gelişme olmadı konu ile ilgili, teşekkürler

Gönderildi : 06/02/2011 23:26

(@berkantanir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Başka bir fikri olan var mı acaba ? [:)]

Gönderildi : 07/02/2011 19:48

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

diyelim ki c nin altında deneme diye bir klasörünüz var ve üzerine çift tıklayarak giremiyorsunuz peki çalıştır satırına c:\deneme yazarak girebiliyor musunuz.

giremediğiniz klasörlere bu şekilde girmeyi dener misiniz?

Gönderildi : 07/02/2011 19:59

(@berkantanir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bora bey merhabalar, az önce dediğiniz şekilde denedim sonuç olumlu. Peki fikriniz nedir ?

Gönderildi : 07/02/2011 20:07

(@borayildiz)
Honorable Member

pcnizde kesinlikle virüs var.

virüs klasörlerle aynı isimli exe ler veya dosyalar oluşturup klasörleri gizliyor.

siz klasöre çift tıkladığınızı sanıyorsunuz ancak virüsün oluşturduğu dosyaları açıyorsunuz.

mcafee stinger veya combofixle temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 07/02/2011 20:11

(@berkantanir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bora bey yukarıda da belirttiğim gibi ben 8 senedir lisanslı Norton Internet Security kullanmaktayım, şu ana kadar bilgisayarıma kolay kolay format bile atmamışımdır,( virüs kaynaklı olarak) artı olarak arkadaşların belirttiği birkaç virüs programlarını da kurup tarattım bir sonuç olmadı maalesef, ben de ilk önce virüs düşünüyordum ama Laptop um da da güncellemeyi bilerek yaptıktan sonra bu sorunun oluştuğunu görünce kesin sonuca vardım. Micrsofta mesaj atamıyorum, atamama sebebim, almış olduğum Windows ürününün destek süresinin sona ermiş olması, eğer bildiğiniz başka bir yol var ise Microsofta bu sorunumu bildirmek anlamında yardımlarınızı bekliyorum, saygılarımla

Gönderildi : 07/02/2011 20:20

(@borayildiz)
Honorable Member

ben askerliğimin 4 ayını sadece sisteminize musallat olan zararlıyı temizlemekle harcadım.

değil ki windows update internete bile bağlı olmayan bilgisayarlardan temizledim. 

kontrol etmeniz için explorer ayarlarından bilinen dosyalar için uzantıları gizle seçeneğindeki tik işaretini kaldırın klasör gibi gözükenlerin hepsinin birer dosya olduğunu ve uzantısı olduğunu göreceksiniz. 

evet antivirüs vb güvenlik yazılımlarını kullanmak ve güvenmek gerekiyor ancak hiçbiri hatasız ve %100 güvenli değil bunu da unutmayın.

iyi çalışmalar dilerim

Gönderildi : 07/02/2011 20:31

(@berkantanir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bora bey ben de askerliğimde sizin gibi problemlerle savaşmış birisiyim ki MIT olsun KKK olsun görevlerde bulundum; ancak burada amacım sizin düşüncenizi kötülemek ya da yanlış olduğunu vurgulamak değil. Benim amacım sadece burada bulunan saygıdeğer arkadaşlarımdan farklı olabilecek sorunlara farklı çözümler aramak. Belirttiğiz şekilde harfiyen dediklerinizi uyguladım. Kendisini klasör gibi gösteren olsun ya da başka şüpheli görünen musallatlarla karşılaşmadım. Yaklaşık olarak 4 haftadır bu sorunla uğraşmaktayım. Dediğiniz kesinlikle doğru hiçbir antivirüs yazılımları hatasız olamaz; ama burada başka bir problem olduğunu ben yine de düşündüğümü vurgulamak isterim, saygılarımla

Gönderildi : 07/02/2011 20:56

(@borayildiz)
Honorable Member

diyelim ki c nin altında deneme diye bir klasörünüz var ve üzerine çift tıklayarak giremiyorsunuz peki çalıştır satırına c:\deneme yazarak girebiliyor musunuz.

giremediğiniz klasörlere bu şekilde girmeyi dener misiniz?

Post içerisinde değerli hocalarım ve arkadaşlarım da önemli çözümler belirtmişler ancak 4 haftadır denemediğiniz birşey söyledim ve sonuç aldık, bahsettiğim çözüm de bilgisayarınıza ve bilgilerinize zarar verecek türden değil. Amaç çözüm bulmaksa söylediğimi deneyebilir ve olumlu veya olumsuz dönüş yaparak sizinkiyle birlikte bizim de bilgi dağarcığımız genişletebilirsiniz zaten forumun en önemli amacı da bu. Yine de bir update sonucu olduğunu düşünüyorsanız orası size kalmış

iyi çalışmalar

Gönderildi : 07/02/2011 21:14

(@berkantanir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar az önce sorunumun belirttiğim şekilde Microsoft tarafından o belirttiğim tarihlerde yayınlanan bir güncelleme hatasından olduğunu anladım ve gerekli düzeltme kaytılarını buldum. Sonrasında sorunum kesinlikle çözüldü, demekki her şeyi virüslerden ya da diğer musallatlardan beklememek gerekiyor [:D] saygılarımla,

Gönderildi : 09/02/2011 17:55

(@borayildiz)
Honorable Member

hatalı güncelemenin kodunu bizimle paylaşır mısınız?

Gönderildi : 09/02/2011 18:03

Sayfa 1 / 2
Paylaş: