Forum

Windows Vista logon...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Vista logon ekranı gelmiyor

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
342 Görüntüleme
(@Y.AcarReisli)
Gönderiler: 29
Eminent Member
Konu başlatıcı

Windows Vista Home Premium 32-bit yüklü bilgisayarım windows yükleme ekranından sonra(boot) logon olmadan önceki yükleme ekranı gelmiyor ve siyah ekran üzerinde sadece mouse imleci gözüküyor(imleci hareket ettirebiliyorum)

Gönderildi : 22/01/2011 02:36

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

sistemi vista dvd'si ile boot edip onarmayı deneyin.

sistem güvenli modda açılıyor mu?

kolay gelsin

Gönderildi : 22/01/2011 02:58

(@Y.AcarReisli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Güvenli modda açılmıyor, onarmalar işe yaramıyor.

640GB disk üzerine kurulu 500 GB civarı veri var ve yedekleyebileceğim disk yok bundan dolayı formatlayamıyorum,

windows 7 deneme sürümü kurulu başka bir diskim var o bilgisayara taktığım şu an yani vista yüklü diskteki dosyalarda değişiklik yapabilirim.

Gönderildi : 22/01/2011 15:05

(@Y.AcarReisli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Not: güvenli mod, ağ desteği ile güvenli mod, bilinen enson iyi yapılandırma ile açılmıyor, bilgisayarınızı onarını seçtiğimde başlangıç sorunlarını gider işe yaramıyor, sistem geri yüklemeyi seçtiğimde(bilg. onarın içinden) hiçbir geri yükleme noktası yok diyor(sistem geri yükleme bu arızadan önce açıktı)

Gönderildi : 24/01/2011 23:32

(@Y.AcarReisli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Dün Microsoft Security Essentials ve Norton Online Scanner ile diskin tamamını taradım(ikinci diske kurduğum Windows 7 Enterprise Trial üzerinden), hiçbir zararlı yazılım bulmadı.

ayrıca F8 ile boot menüsüne girdikten sonra bilgisayarınızı onarını seçip command prompt'tan chkdsk c: /f komutunu çalıştırdım o da bir sorun tespit etmedi ve bir işe yaramadı...

Gönderildi : 26/01/2011 14:59

Paylaş: